Warszawski Klub Kolarski dominuje Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży | Alicja Matuła i Maciej Jarosławski Mistrzami Polski!

0
fot. Piotr Jarosławski

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB to impreza rangi Mistrzostw Polski, przeznaczona dla kategorii juniorów młodszych i juniorek młodszych. Finał rozgrywany jest rokrocznie po przeprowadzeniu eliminacji w których kolarze walczą o punkty do klasyfikacji generalnej. Koszulkę z orłem na piersi zdobywa ten, który wygra w finale – a do niego w tym roku zakwalifikowało się 45 najlepszych zawodników i 15 zawodniczek.

Zmagania odbywały się w Orawce, która znana jest między innymi z cyklu Pucharu Szlaku Solnego, organizowanego już od kilkunastu lat. Trasa zlokalizowana w tym miejscu poprowadzona jest po stoku, więc nie brakuje na niej długich oraz sztywnych podjazdów. Ze względu na wczorajsze opady deszczu, miejscami na pętli zalegało także błoto, ale na szczęście obyło się bez przełajowego biegania i już o 11:00 juniorki młodsze mogły stanąć do rywalizacji o koszulkę Mistrzyni Polski.

W wyścigu kobiet bezkonkurencyjna okazała się faworytka, Alicja Matuła. Zawodniczka Warszawskiego Klubu Kolarskiego szybko zbudowała przewagę nad Hanną Mazurkiewicz (również Warszawski Klub Kolarski) oraz Anną Gaborską (Szczeciński Klub Kolarski), które właśnie w takiej kolejności pojawiły się na mecie.

W stawce juniorów młodszych rywali zaskoczył powracający do rywalizacji po problemach zdrowotnych Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski), który świetnie poradził sobie na trasie i pokonał Jakuba Brutkowskiego (UKK Huragan Wołomin) oraz Kacpra Doppke (K.S Klif Chłapowo).

Po raz siódmy z rzędu klasyfikację klubową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB wygrywa Warszawski Klub Kolarski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here