Aktualizacja rankingu UCI 31.08.2022 | Natalia Grzegorzewska na drugiej pozycji!

0

Sezon 2022 zmierza ku końcowi, choć przed nami jeszcze między innymi ostatnia odsłona tegorocznego Pucharu Świata, a na krajowym podwórku dwa Puchary Polski XCO. Za nami za to zorganizowane w Les Gets Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim, które znacząco wpłynęły na ranking UCI!

W elicie mężczyzn na pierwszą lokatę awansował Luca Braidot (Santa Cruz FSA MTB PRO Team), choć różnice punktowe na „podium” są niewielkie. Drugi jest Nino Schurter (Scott Sram MTB Racing Team), a trzeci Titouan Carod (BMC MTB Racing). Na czwartej pozycji znajduje się David Valero Serrano (BH Templo Cafes UCC), który zdobył w Les Gets Vice-Mistrzostwo Świata. Największy spadek odnotował Mathias Flückiger (Thomüs Maxon), który niedawno uzyskał pozytywny wynik kontroli antydopingowej i z oczywistych względów nie bierze udziału w żadnej rywalizacji. W pierwszej dziesiątce znajduje się Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team). W pierwszej setce także Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace), który awansował z 91 na 81 miejsce. Na 99 pozycji znajduje się aktualnie Filip Helta (Kross Orlen Cycling Team), który zanotował wzrost o 11 miejsc.

Pomimo zdecydowanie słabszej drugiej części sezonu, wśród kobiet nadal liderką jest Rebecca Mcconnell (Primaflor Mondraker Genuins), która ma przewagę nad Alessandrą Keller (Thomüs Maxon) oraz Anne Terpstrą (Ghost Factory Racing). Awans o siedem pozycji na miejsce 13 odnotowała Pauline Ferrand Prevot (BMC MTB Racing). Najwyżej z Polek sklasyfikowana jest Paula Gorycka (STRÜBY BiXS Team), która awansowała o 10 pozycji na 53 lokatę. Na 60 miejscu jest Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team), a na 79 Aleksandra Podgórska (Kross Orlen Cycling Team). W pierwszej setce także Gabriela Wojtyła (Superior Zator), która aktualnie plasuje się jako 92.

W gronie juniorów pozycję lidera obrał aktualny Mistrz Świata, Paul Schehl. Zaraz za nim jest Gustav Pedersen, a jako trzeci Jan Christen. Najwyżej z Polaków Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), sklasyfikowany na 55 pozycji. Po MŚ w stawce pnie się Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team), który jest 81. W gronie juniorek bez zaskoczeń, bo ranking dominuje Szwajcarka, Monique Halter. Na drugim miejscu, po zdobyciu medalu na MŚ, znajduje się Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław)! Warto wspomnieć, że Natalia jest pierwszoroczną juniorką. Na trzecim stopniu „podium” znajduje się Amerykanka, Cioppa Bailey. Wysoko także Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy), zajmująca 22 miejsce.

Aktualny ranking znajdziecie tutaj.

Teraz przed nami ostatni Puchar Świata MTB, tym razem w Val di Sole (02-04.09.2022). Liczymy na dobre wyniki polskich zawodników oraz zawodniczek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here