Czas na Mistrzostwa Europy elity! | Monachium 2022

0
Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

Rozegrane w lipcu Mistrzostwa Europy MTB w portugalskiej Anadii przeznaczone były dla kategorii juniorskich oraz U23. W końcu przyszedł czas na zmagania elity, które otworzą niespełna dwutygodniowy „maraton” zakończony Mistrzostwami Świata w Les Gets.

Tegoroczny, europejski czempionat zlokalizowany jest w Monachium na specjalnie przygotowanej trasie liczącej 4,3 kilometra oraz 157 metrów przewyższenia. Pętla na terenie Olympiaparku zawiera aż piętnaście różnych sekcji, a najciekawsze są na pewno elementy techniczne, takie jak dropy, rockgarden czy też schody.

W elicie mężczyzn tytułu broni Lars Forster, choć nie będzie to łatwe zadanie przy obecności jego rodaków – Mathiasa Fluckigera czy też Filippo Colombo. Na starcie także takie nazwiska jak Jordan Sarrou, Luca Schwarzbauer czy Titouan Carod. Nie możemy zapominać również o Thomasie Pidcocku, który powraca na start wyścigu MTB po kilkumiesięcznej przerwie. Polskę reprezentować będzie czterech zawodników: Bartłomiej Wawak (Kross-Orlen Cycling Team), Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace), Filip Helta (Kross-Orlen Cycling Team) oraz Karol Ostaszewski (JBG2 Cryospace).

W sezonie 2022 w charakterystycznym stroju Mistrzyni Europy miała okazję jeździć Pauline Ferrand Prevot. Teraz Francuzka będzie musiała stawić czoło takim zawodniczkom jak Mona Mitterwallner, Anne Terpstra, Jolanda Neff, Caroline Bohe, Alessandra Keller oraz Loana Lecomte. Faworytek do medalu jest sporo, więc zapowiada się ciekawa walka. W biało-czerwonych barwach na starcie ujrzymy Paulę Gorycką (Strüby-BiXS Team), Gabrielę Wojtyłę (UKS Sokół Superior Zator), Aleksandrę Podgórską (Kross-Orlen Cycling Team) oraz Klaudię Czabok (Warszawski Klub Kolarski).

Harmonogram zmagań:
19.08.2022, 17:00 – XCO (elita mężczyzn)
20.08.2022, 12:00 – XCO (elita kobiet)

Relacja na żywo będzie dostępna w TVP Sport oraz na kanale Eurosport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here