Krzysztof Łukasik zwycięża w Pucharze Czech UCI C1 w Harrachovie!

0
fot. Ondřej Littera

Ze względu na odwołany Puchar Polski XCO w Myślenicach, większość polskich zawodników przeniosła się w ten weekend do naszych południowych sąsiadów aby rywalizować w Pucharze Czech. W wyścigu wzięły udział nie tylko polskie drużyny, ale również reprezentacja Polski U17.

Sobotnie zmagania otworzyli juniorzy młodsi wśród których zwyciężył Kryštof Bazant przed Pavlem Šumpikiem i Davidem Vašutem. Tuż za podium sklasyfikowany został Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski), a jako piąty linię mety przekroczył Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała) – obaj zawodnicy w biało-czerwonych barwach.

Wśród juniorów wygrał Ondŕej Novotnŷ, który pokonał Peata Weineberga i Edvina Eloffsona. Piąte miejsce zajął Leszek Jaśkiewicz (Klub Kolarstwa Wałbrzych), siódmy był Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team).

W wyścigu elity kobiet najszybsza była Isla Short, a na podium stanęły także Czeszki, Jitka Čábelická i Tereza Tvarůzková. Najlepiej z Polek pojechała Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), która wywalczyła szóstą lokatę. Miejsce w top10 także dla Zuzanny Krzystały (Pho3nix Cycling Team), która była siódma. W orliczkach pierwsza pozycja dla Adéli Holubovej, druga dla Anety Novotnej, trzecia dla Kateřiny VaverkovejSimona Spěsná zwyciężyła w juniorkach pokonując Eliškę Hanákovą i Nelę Viktorovą. Piąta Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy), szósta Tatiana Gromada (Pho3nix Cycling Team). Kategoria U17 to zwycięstwo Amálie Gottwaldovej przed Kateřiną BajerovąHanką Vivovą. Najwyżej sklasyfikowana z Polek została Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) na ósmej pozycji.

Tuż po starcie elity mężczyzn szybko na prowadzenie wyszedł Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace), który pewnie zwyciężył z dużą przewagą nad rywalami. Drugi był Lukáš Kobes, trzeci Philip Buys. W top9 także Karol Ostaszewski (JBG2 Cryospace). W U23 triumfował Jan Zatloukal, który wyprzedził Matthew Wilsona i Tristana Nortje.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here