Line Burquier Mistrzynią Świata orliczek | Matylda Szczecińska 27, Milena Drelak 44 | MŚ Les Gets 2022

0

Ostatni dzień zmagań w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim to mnóstwo emocji, ponieważ rozegrane miały zostać aż cztery wyścigi XCO – orliczek, orlików, elity kobiet i elity mężczyzn. O poranku na starcie stanęły zawodniczki kategorii U23. W stawce Matylda Szczecińska (Kross Orlen Cycling Team) oraz Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team).

Szybko po starcie klaruje się grupka siedmiu zawodniczek, które na około pół minuty oddalają się od rywalek. Jest tu między innymi Mistrzyni Europy, Pieterse Puck oraz liderka Pucharu Świata, Line Burquier. W wyścigu startuje także Laura Stigger, która na co dzień ściga się w PŚ elity. Austriaczka stoi jednak daleko na starcie i nie daje rady przebić się do czołówki.

Pod koniec drugiego okrążenia atakuje Burquier, dzięki czemu zyskuje kilkadziesiąt metrów przewagi. Od tej pory Francuzka nie daje już szans rywalkom, kontroluje wyścig, powiększa przewagę i jako pierwszoroczna zawodniczka zostaje Mistrzynią Świata! Na drugiej pozycji samotnie do mety dojeżdża Pieterse Puck, a trzecie miejsce na ostatnim okrążeniu „wyrywa” Włoszce Sofie Pedersen. Matylda Szczecińska uzyskuje 27 miejsce, Milena Drelak jest 44.

Szczegółowe wyniki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here