MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Gdańsk 29.08.2022 – relacja

0

Tegoroczny cykl maratonów MH AUTOMATYKA Pomerania MTB Maraton dobiegł końca. Przy pięknej, słonecznej, miejscami upalnej pogodzie odbył się finał cyklu w Gdańsku opodal siedziby sponsora wydarzenia – sklepu Decathlon Kartuska.

Trasa finałowa była prawdziwą wisienką na torcie tej edycji. Tak jak organizator zapowiadał, nie zabrakło elementów technicznych, singli, urwisk, korzeni oraz bardzo sztywnych podjazdów. Ponad 30-kilometrowa pętla zawierała wszystko to co powinien zawierać prawdziwy maraton MTB.

Wysoka frekwencja – blisko 400 osób – to głównie wynik rangi zawodów. Ta edycja była także jedną z edycji Pucharu Polski XCM, który ściągnął ponad 30 zawodowych kolarzy z całego kraju. Ponadto tego dnia organizator wręczał nagrody w klasyfikacji generalnej, które wynosiły w puli łącznej blisko 60.000zł.

Piękna trasa, świetna oprawa, miasteczko zawodów, stoiska sponsorów, konkursy oraz mini zawody dla dzieci na rowerkach biegowych sprawiły, że ten dzień stał się nie lada rozrywką także dla kibiców i rodzin z dziećmi. Organizatorom zależy na zarażaniu kolejnych osób kolarską pasją, a połączenie sił z Decathlon Trójmiasto pozwoliło tego dnia pokazać siłę sportu ludziom na co dzień niezwiązanym z kolarstwem.

Puchar Polski wygrał zawodnik zawodowej grupy kolarskiej JBG2 Cryospace z Wisły – Michał Glanz. U Pań najlepsza była zawodniczka elity, Klaudia Cichacka z Metrobikes.pl. Ściganie z takimi zawodnikami było nie lada wyzwaniem dla amatorów startujących w tym cyklu zawodów.

Zwycięzca Pucharu Polski w Gdańsku tak komentuje swój start: „Z trasy jestem bardzo zadowolony. Wyciągnęliście max jaki się dało z tego terenu. To nie był spacerek, naprawdę nie było nudy. Zawodnicy także stanęli na wysokości zadania tak, że było z kim i gdzie się ścigać.” – Michał Glanz.

Z kolei zwycięzcami ostatniej edycji maratonów POMERANIA MTB zostali Piotr Polus z Wysepka Team oraz Vera Artsiukievich (Gdynia) – na dystansie MEGA. Z kolei na dystansie SPEED triumfowali Damian Ciba (Tako Team) oraz Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz).

Każdy zawodnik czekał na tą edycję głównie ze względu na dekorację klasyfikacji generalnej. W tym sezonie organizator liczył sześć najlepszych czasów zawodników i zawodniczek dając każdemu margines błędu dwóch startów. Jeżeli zawodnicy brali udział w mniejszej ilości startów, to ich punkty także się liczyły sumując się, co każdemu dawało szansę na podium.

Klasyfikację generalną na dystansie MEGA wygrywa świetnie dysponowany w tym roku Michał Bogdziewicz z Bogdziewicz Team Cumulus oraz obecna na każdym wyścigu – także z świetną formą – Iwona Joskowska z Majbike Team.

Dystans SPEED należał w tym roku do Dawida Przybylskiego z KKK Dziki Team Kwidzyn oraz Wiktorii Klawitter z KK Lew Lębork.

Finał cyklu to także podsumowanie prowadzonej przez organizatora Biznes Ligi, którą ponownie wygrywa drużyna sponsora tytularnego MH AUTOMATYKA.

Organizator dziękuję Pomorskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu oraz Miastu Gdańsk za pomoc przy organizacji imprezy.

To już koniec sezonu z MH AUTOMATYKA Pomerania MTB Maraton, ale nie koniec emocji. Organizator już 8 października zaprasza na zawody w biegach anglosaskich POMERANIA TRAIL, które są wliczane do klasyfikacji międzynarodowej UTMB, a sam bieg ma pokonać blisko 800 biegaczy z całego świata.

TOP3 MEGA:
1. Piotr Polus (Wysepka Team)
2. Michał Przybytek (Bertrand Okna Trek Gdynia)
3. Wiktor Kuczyński (ABC RIDE powerded by XTRACK)

 1. Vera Artsiukievich (Gdynia)
 2. Małgorzata Białecka (Bertrand Okna Trek Gdynia)
 3. Iwona Joskowska (MAJBIKE Team)

TOP3 SPEED:
1. Damian Ciba (Tako Team)
2. Dawid Przybylski (KKK Dziki Team Kwidzyn)
3. Jan Sobieraj (Belta Team Gdańsk)

 1. Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)
 2. Zacharek Natalia (VO2MAX MTB Team)
 3. Yevheniia Pakhomenko (Ukraina)

TOP3 PUCHAR POLSKI:
1. Michał Glanz (JBG2 CyroSpace)
2. Piotr Brzózka (JBG2 CyroSpace)
3. Adam Żuber (Cross Cartel)

 1. Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl)
 2. Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn)
 3. Adrianna Osińska (Wysepka Team)

TOP3 KLASYFIKACJA GENERALNA MEGA:
1. Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus)
2. Piotr Rzeszutek (KK Lew Lębork)
3. Krzysztof Krzywy (Cycling Planet)

 1. Iwona Joskowska (MAJBIKE Team)
 2. Anna Kołatka (KKK Dziki Team Kwidzyn)
 3. Monika Kulling (Life Sport Balance)

TOP3 KLASYFIKACJA GENERALNA SPEED:
1. Dawid Przybylski (KKK Dziki Team Kwidzyn)
2. Damian Ciba (Tako Team)
3. Arek Petka (KK Lew Lębork)

1. Wiktoria Klawitter (KK Lew Lębork)
2. Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)
3. Justyna Kaszubowska-Teofilak (Tako Team)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here