Pauline Ferrand Prevot Mistrzynią Świata elity kobiet | Gorycka 33, Wojtyła 39, Podgórska 40, Czabok 43 | MŚ Les Gets 2022

0

Najważniejsza impreza sezonu, wyścig na który czekali wszyscy kibice – Mistrzostwa Świata XCO! Niedziela w Les Gets rozpoczęła się słonecznie, więc nie zapowiadało to żadnych zmian na trasie. Punktualnie o 13:00 elita kobiet ujrzała zielony kolor startera. W gronie zawodniczek cztery Polki: Paula Gorycka (Struby-Bixs Team), Gabriela Wojtyła (Superior Zator), Aleksandra Podgórska (Kross Orlen Cycling Team) oraz Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski).

Zgodnie z przewidywaniami, szybko zaatakowała Pauline Ferrand Prevot. Reprezentantka Francji nie pozostawiła złudzeń przeciwniczkom, samotnie pokonując praktycznie cały dystans wyścigu i zdobywając tytuł Mistrzyni Świata! Za jej plecami za to bardzo ciekawa walka o pozostałe medale. Na początku wydawało się, że włączy się do niej Loana Lecomte, ale Francuzce wystarczyło sił na uzyskanie czwartej pozycji. Odjeżdża za to Alessandra Keller, do której dołącza Haley Batten. Nie na długo jednak, bo świeżość odzyskuje Jolanda Neff, która wskakuje na drugą pozycję. Szwajcarce udaje się uciec i przecina metę jako druga. Brązowy medal zdobywa Batten. Polki stopniowo przebijają się do przodu i kończą na wyższych pozycjach w stosunku do numerów startowych. Paula Gorycka jest 33, Gabriela Wojtyła 39, Aleksandra Podgórska 40, a Klaudia Czabok 43.

Szczegółowe wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here