Thomas Litscher z KROSS ORLEN Cycling Team brązowym medalistą Mistrzostw Świata XCC w kolarstwie górskim

0

Bardzo dobra jazda Thomasa Litschera podczas Mistrzostw Świata we francuskim Les Gets. Zawodnik startujący na co dzień w barwach KROSS ORLEN Cycling Team zajął trzecie miejsce zdobywając pierwszy w historii brązowy medal Mistrzostw Świata dla swojego zespołu. Już w niedzielę wyścigi w olimpijskiej konkurencji XCO.

Trasa przygotowana we Francji wymagała od zawodników pełnej koncentracji. W wielu miejscach było ślisko, bo na chwilę przed startem spadł deszcz. W wyścigu startowali także pozostali zawodnicy KOCT: Bartłomiej Wawak zajął 27 miejsce, a Filip Helta był 28. W wyścigu kobiet Aleksandra Podgórska zajęła 32 miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy Thomasa, wierzyłem w niego od początku sezonu. Zawodnik prezentował się bardzo dobrze podczas poszczególnych edycji Pucharu Świata i uważam, że ten medal jest dla niego i całego zespołu cenną nagrodą. Najważniejsze, że cały czas jesteśmy w grze i liczę na dobre wyniki pozostałych członków zespołu w kolejnych wyścigach” – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Kolejny, emocjonujący wyścig, tym razem w olimpijskiej konkurencji XCO już w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here