Zapowiedź Pucharu Polski UCI C3 Głuchołazy | Opolskie Trio MTB Cup – Puchar Polski XCC/XCO/XCM

0

Od ostatniego Pucharu Polski MTB w Wałbrzychu minął już miesiąc. W sierpniu odwołane zostały zmagania w Myślenicach, więc na horyzoncie pojawiła się rywalizacja w Głuchołazach. W tym roku będziemy mieli do czynienia z prawdziwym wyzwaniem: w piątek w Gościęcinie odbędzie się Puchar Polski XCC, w sobotę w Głuchołazach Puchar Polski XCO i w niedzielę w Głuchołazach Puchar Polski XCM. Będzie się działo!

Puchar Polski XCC – Gościęcin, 02.09.2022r.

Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z przełajowych wyścigów UCI. Tym razem jednak trasa w Gościęcinie-Bryksach zadebiutuje w zmaganiach short tracka. Z przebiegiem rundy liczącej 1300 metrów możecie zapoznać się na kanale Michała Topora na Youtube. Do startu dopuszczone są wszystkie kategorie wiekowe z licencją oraz amatorzy.

Puchar Polski XCO – Głuchołazy, 03.09.2022r.

Trasa wyścigu XCO to cztery kilometry i około 100 metrów przewyższenia. Względem zeszłych lat nie odnotowujemy większych zmian oprócz wydłużenia jednego zjazdu i kilkunastu metrów więcej w górę.

W klasyfikacji generalnej PP elity mężczyzn aktualnie prowadzi Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace), przed Karolem Ostaszewskim (JBG2 Cryospace) oraz Piotrem Kryńskim (Warszawski Klub Kolarski). W stawce kobiet najwięcej punktów zebrała do tej pory Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator), która wyprzedza Klaudię Czabok (Warszawski Klub Kolarski) oraz Milenę Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team).

Puchar Polski XCM – Głuchołazy, 04.09.2022r.

Na deser pozostaje maraton – na najdłuższym dystansie rozegrany zostanie Puchar Polski XCM. Do wyboru są cztery trasy: FUN 18km, CLASSIC 24 km, MEGA- 47 k i GIGA 70 km. Klasyfikacja generalna Pucharu Polski XCM jest aktualnie zdominowana przez zawodników drużyny JBG2 Cryospace: Pawła Bernasa, Michała Palutę oraz Krzysztofa Łukasika. W gronie kobiet prowadzi Aleksandra Adrzejewska (CST Accent MTB Team), przed Izabelą Kamińską (Sklep Bicykl.pl – Perfectsource) oraz Klaudią Cichacką (Metrobikes.pl).

Opolskie Trio MTB Cup – wspólna klasyfikacja

W ramach połączenia wszystkich trzech wyścigów poprowadzona zostanie klasyfikacja generalna Opolskie Trio MTB Cup. W klasyfikacji zostaną uwzględnione następujące kategorie:
– Juniorka 2004 – 2005 (17 – 18 lat)
– Elita kobiet 2003 i starsze (19 lat i więcej)
– Masters kobiety 1992 i starsze (30 lat i więcej)
– Junior 2004 – 2005 (17 – 18 lat)
– Elita mężczyzn 2003 i starsi (19 lat i więcej)
– Masters I mężczyźni 1992 – 1983 (30 – 39 lat)
– Masters II mężczyźni 1982 i starsi (40 lat i więcej)

Sponsorem nagród w klasyfikacji Opolskie MTB Cup jest firma JBG 2 oraz JBG PV. Nagroda główna (moduły fotowoltaiczne) o wartości aż 10000 złotych! W puli nagród także badania wydolnościowe i vouchery na pobyt w Hotelu Podium. Więcej szczegółów w regulaminie.

Sponsorem głównym całości zmagań jest za to firma Merkury Sp. Z o.o.

Zapisy

Listy startowe stale się powiększają. Każdy wyścig ma dedykowaną podstronę z zapisami.

Dzień I – zapisy > //wynikizawodow.eu/zawody/76
Dzień II – zapisy > //wynikizawodow.eu/zawody/59
Dzień III – zapisy > //wynikizawodow.eu/zawody/60

Relacja live

Sobotnie zmagania XCO będą transmitowane na żywo na portalu NaMTB.pl dzięki sponsorom: Mitutoyo Polska oraz Wena Sport Live.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here