Finałowa edycja Pucharu Mazowsza MTB XCO odbędzie się na terenie Wojskowej Akademii Technicznej

0
fot. Tomasz Seruga

Puchar Mazowsza powraca po ponad trzymiesięcznej przerwie! Finał cyklu odbędzie się 24 września na WATcie – to miejsce dobrze znane warszawskim kolarzom MTB, które ponownie zawita w kalendarzu cyklu. Ostatnie zmagania MTB odbyły się tu w 2019 roku.

Trasa to klasyk mazowieckiego kolarstwa górskiego: mnóstwo zakrętów i kilka hopeczek – w sumie 3,5 kilometra długości i 10m przewyższenia na pętlę. Nie zabraknie sekcji pumptrackowej, kilku kłód, dropów i step-upa. Tutaj zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.

Cykl przeznaczony jest dla wszystkich – zarówno amatorów oraz dzieci, jak i profesjonalistów, czyli zawodników z licencją. Rywalizacja najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli wentylków oraz żaków podzielona jest na dwa etapy – sekcję techniczną oraz wyścig na głównej pętli. Starsi skupią się na zmaganiach cross country, a w zależności od kategorii wyścig będzie składał się z odpowiedniej liczby rund którą należy pokonać. Dla zachęcenia całych rodzin do startu, sklep Bike Atelier Warszawa ufundował nagrodę o wartości 200 złotych, która zostanie rozlosowana wśród rodziców startujących z dzieckiem.

fot. Tomasz Seruga

Edycja na WATcie zakończy tegoroczny cykl PM, więc szykuje się niezwykle ciekawa walkę o klasyfikację generalną. W gronie elity mężczyzn prowadzi Maciej Jeziorski ex aequo z Janem Ambrożkiewiczem, a w stawce elity kobiet najwięcej punktów zgromadziła Patrycja Jeziorska. W każdej kategorii wiekowej tak naprawdę jeszcze dużo może się zdarzyć.

Harmonogram startów:
09:00 – Rozpoczęcie pracy biura zawodów, zgłaszanie uczestników
10:00 – 12:30 – Wentylki, Żak I i Żak II M/K (część I – sekcje techniczne)
10:00 – Młodziczka, Młodzik, Juniorka młodsza
10:50 – dekoracja
11:00 – Junior Młodszy, Masters II, Juniorka, Elita Kobiet, Kobiety Lejdis
12:20 – dekoracja
12:45 – Wentylki (część II – wyścig na mini pętli)
13:00 – Żak I i Żak II (część II – wyścig na skróconej pętli)
13:30 – dekoracja
13:40 – Junior, Masters I, Elita, Orlik
14:45 – dekoracja
Zapisy (możliwe także na miejscu zawodów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here