Jakub Półchłopek najszybszym juniorem młodszym | PP XCO UCI C3 Głuchołazy

0

Drugi wyścig Pucharu Polski XCO w Głuchołazach to rywalizacja juniorów młodszych, którzy mieli do pokonania cztery okrążenia. Na starcie nie stanął Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej, Maciej Jarosławski, ale to nie oznacza, że zabrakło innych mocnych zawodników. Na liście startowej niespełna 50 nazwisk, w tym Czesi i Litwin.

Po pierwszym okrążeniu cały czas w grze było sporo kolarzy, których dzieliło kilkanaście sekund różnicy. Na drugiej rundzie zaatakował Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała), który na około 10 sekund oddalił się od Czecha, Jakuba Mušálka (Head Pro Team Opava). Zaraz za nim podążał Tadeusz Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team), a podium mieli w zasięgu także Piotr Hankus (Pho3nnix Cycling Team), Kacper Doppke (K.S. Klif Chłapowo) i Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin).

Przy wjeździe na ostatnie okrążenie Jakub Półchłopek ma już prawie pół minuty przewagi, którą udaje mu się dowieźć do końca wyścigu pewnie przecinając linię mety. Drugie miejsce w samej końcówce wyścigu po szaleńczej walce wyrywa przeciwnikom pierwszoroczny zawodnik, Piotr Hankus. Brązowy medal przypada Tadeuszowi Bluszczowi. Polacy zajmują całe podium!

Szczegółowe wyniki

O 11:45 startuje wyścig elity kobiet, który będzie transmitowany na naszym profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here