Legionowo i La Grande Finale cyklu Mazovii

To było do przewidzenia: kończy się tegoroczny, jubileuszowy sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Wciąż jednak nie da się przewidzieć, kto będzie triumfował w końcowej klasyfikacji generalnej. Wszystko rozstrzygnie się 2 października na trasach w Legionowie.

0

Od kwietnia peleton Mazovii zalicza planowo maraton po maratonie. Dystans Pro ma już w nogach ponad 340 kilometrów, dystans Fit pokonał ponad 190 kilometrów, a najmłodsze kolarskie pokolenie przejechało tych kilometrów ponad 58. Przed wszystkimi trzema grupami na horyzoncie widnieje kolejne, ostatnie już wyzwanie. To wytyczone przez Cezarego Zamanę dystanse, prowadzące spod Areny Legionowo po okolicznych lasach, single trackach, wzniesieniach i zakrętach. Ze względu na to, jak trudny mógł to być sezon, to należy spodziewać się, że do podwarszawskiego Legionowa zjadą maksymalnie zmotywowane zawodniczki i zawodnicy.

Motywacji, zapału i mocy w udach musi starczyć im na pokonanie odpowiednio 38 (Pro), 20 (Fit) oraz 5 (Hobby) kilometrów. Pierwsza część trasy zbudowana jest na długich prostych, gdzie peleton będzie najsilniej narażony na rozerwanie. Na jak wiele grupek podzieli się zwarta masa kolarzy? O tym będzie można przekonać się na drugiej części dystansu. To tam na ostre zakręty oraz leśne wydmy wpadać będą pojedynczy zawodnicy. Ale takie urozmaicenie trasy – tu wydma, tam singiel, zaraz za chwilę interwałowy fragment – sprawia, że absolutnie nikt nie będzie mógł czuć się bezpieczny wywalczonego miejsca.

Przeciwnie. Świadomość końca sezonu i zaciekłość walki o każdą pozycję sprawi, że jedyne, co będzie się dało wyczuć, to gorący oddech siedzącej nam na kole rywalki lub rywala.

„Maraton w Legionowie będzie dla mnie szczególnym wydarzeniem. To przecież zwieńczenie osiemnastego, urodzinowego sezonu Mazovii. Razem z całą moją drużyną dołożymy wszelkich starań, aby finałowy akcent udanego sezonu wybrzmiał jak najmocniej” – obiecuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Mieszkająca w Legionowie młodzież chcąca wystartować na liczącym 5 kilometrów dystansie Hobby, ma zagwarantowany darmowy start. Pozostali mieszkańcy otrzymują rabat 50% na start i mają do wyboru dystans Fit (20 kilometrów) lub trudniejszym, bardziej wymagającym Pro (38 kilometrów).

Nie zapomniano również o najmłodszych – z myślą o nich urządzane są darmowe zawody rowerowe z Rybką MiniMini. Wystartować w nich mogą dzieci do szóstego roku życia. Wystarczy mieć sprawny rower (biegowy, cztero- lub dwukołowy) oraz kask.

Wszystkie informacje o zawodach, a także zapisy on-line dostępne są tutaj: //mazoviamtb.pl/legionowo-wydarzenie/

Głównymi partnerami Legionowo Cisowianka Mazovia MTB Marathon są Arena Legionowo oraz Urząd Miasta Legionowo.

Zadanie publiczne pn. „Mazovia MTB Marathon- maratony rowerowe na Mazowszu” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

LEGIONOWO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

PROGRAM ZAWODÓW, NIEDZIELA 2 PAŹDZIERNIKA

 • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów / zapisy

Starty

 • 10:30 – start dystansu Hobby
 • 11:30 – start dystansów Fit i Pro
 • 11:45- zawody MiniMini
 • 12:30 – dekoracja etapowa dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
 • 12:45- wręczenie Finisherów 2022 na dystansie Hobby i medali pamiątkowych za 8 startów
 • 13:00- dekoracja generalna na dystansie Hobby
 • 13:30 – dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
 • 14:30- dekoracja etapowa na dystansie Pro
 • 15:00- wręczenie Finisherów 2022 z dystansów Fit i Pro i medali za 8 startów
 • 15:30- dekoracja generalna cyklu na dystansie Fit
 • 16:00- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej Rodzinnej
 • 16:30- dekoracja generalne dystansu Pro
 • 17:00- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here