Nie ma laby, czas do Rawy | Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Na sam koniec lata warto wykrzesać z siebie jeszcze energię, by stanąć na starcie maratonu Mazovii organizowanego w Rawie Mazowieckiej. Mimo obłędnie wyglądających i zachęcających do relaksu krajobrazów, trasy wokół Jeziora Tatar zmuszą do intensywnej pracy nóg. Start 18 września.

0

Kończy się lato, kończy się i rowerowy intensywny sezon. Ale nic nie wskazuje na to, aby pasjonatom kolarstwa górskiego kończyły się siły. Widać to po zwiększającej się codziennie liczbie śmiałków zapisujących się na wrześniowy maraton w Rawie Mazowieckiej. Widać, że w kolarskiej społeczności jest energia i moc, by zmierzyć się z rawskimi trasami przyszykowanymi przez Cezarego Zamanę. Do pokonania będą trzy dystanse: Pro, Fit i Hobby. Różnić się będą one długością i poziomem trudności, ale nie braknie wspólnych mianowników. Poza tym, że łączy je mistrzowska ręka Cezarego Zamany, który jest autorem każdej z tras, to podobieństw jest więcej. A do najważniejszych należą Zalew Tatar oraz Las Księżowolski, gdzie ścigać się będzie peleton Mazovii. Przełom pór roku sprawi, że w przyrodzie intensywnych kolorów nie braknie.

Nie braknie też intensywnych momentów na samym maratonie. Przed zawodniczkami i zawodnikami sporo płaskich odcinków, na których będzie można rozwinąć imponującą prędkość. Zwolnić trzeba będzie na piaszczystych fragmentach, które wprowadzą urozmaicenie w peletonie. Wysokie tempo jazdy niełatwo będzie utrzymać na mniej lub bardziej stromych podjazdach. Wraz z tempem rwać się będzie sam peleton, dzieląc się na coraz to mniejsze i mniejsze grupy kolarzy. Profil trasy będzie zaskakująco interwałowy – trzeba szykować się na częste strome podjazdy oraz techniczne zjazdy. Walki o jak najlepszy czas można być pewnym – wszak będzie to przedostatni maraton Mazovii w jej jubileuszowym, osiemnastym sezonie. Nie wolno będzie więc odpuścić, jeśli na poważnie myśli się o dobrym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zaciętej walki nie będzie za to podczas darmowych rowerowych zawodów organizowanych dla dzieci do szóstego roku życia. Tam będzie za to mnóstwo radości, zabawy i uśmiechów. Zadba o to znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini, która już teraz zaprasza rodziców i ich pociechy do wspólnego ścigania się na bezpiecznych trasach.

„W Rawie Mazowieckiej już kolejny raz organizuję swój maraton. To dlatego, że oprócz urokliwych krajobrazów i dużego potencjału okolic do wytyczania mocnych, zapadających w pamięć tras MTB, znajduję tutaj ludzi życzliwie nastawionych do rowerowych sportów. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz wiem, że mogę zagwarantować zawodnikom najlepsze warunki do ścigania się” – tak o współpracy z samorządem Rawy Mazowieckiej opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Zalewie Tatar (ul. Tatar 1A). To tam będzie można zapisać się na zawody w dniu maratonu. Wszystkie informacje o maratonie, a także system zapisów można znaleźć tutaj.

PROGRAM ZAWODÓW RAWA MAZOWIECKA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 18.09.2022

Biuro zawodów, miasteczko sportowe, start i meta będzie znajdowało się nad Zalewem Tatar przy ulicy Tatar 1A.

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 30 – start dystansów Fit, PRO
  • 11:45 – zawody Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 14:00 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu Pro

*podane godziny są godzinami orientacyjnymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here