Pauline Ferrand Prevot i Samuel Gaze Mistrzami Świata w Maratonie MTB | Haderslev 2022

0

W tym roku gospodarzem Mistrzostw Świata w Maratonie MTB była Dania, a dokładniej miasto Haderslev, zlokalizowane na południu kraju. Zmagania przypadły na sobotę, 17.09.2022 roku.

Jako pierwsza o poranku ruszyła elita mężczyzn. Zawodnicy mieli do pokonania 120 kilometrów, ale tylko 1500 metrów przewyższenia, więc wyścig był szybki i mało wymagający technicznie. Pierwszy z zawodników, Samuel Gaze, pokonał pętlę ze średnią prędkością 28 kilometrów na godzinę. Warto wspomnieć, że Gaze trzy tygodnie temu złamał obojczyk podczas MŚ XCO i w świetnym stylu powrócił do ścigania po kontuzji. Drugie miejsce zajął obrońca zeszłorocznego tytułu, Andreas Seewald, któremu do złotego medalu zabrakło jedynie kilkunastu sekund. Podium dopełnił reprezentant gospodarzy, Simon Andreassen. Najwyżej z Polaków (po problemach technicznych) sklasyfikowany został Paweł Bernas, który zajął 24 pozycję. Wyniki pozostałych reprezentantów drużyny JBG2 Cryospace: Michał Paluta (42 miejsce), Krzysztof Łukasik (46 miejsce), Michał Glanz DNF.

Elita kobiet miała do przejechania dystans 87,5 kilometra i około 1200 metrów w górę. Szybko na prowadzenie wyszła Pauline Ferrand Prevot, która miała apetyt na trzecią w tym roku tęczową koszulkę. Francuzka od startu do mety realizowała swój plan, lecz nie udało jej się odjechać i uzyskać znacznej przewagi. Zawodniczka dopiero na finałowym sprincie przed metą pokonała Annie Last oraz Jolandę Neff. Jedyna Polska zawodniczka, Basia Borowiecka (Giant LIV Gorzów), wywalczyła 41 lokatę.

Szczegółowe wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here