Pauline Ferrand Prevot i Titouan Carod zwycięzcami short tracka | PŚ Val di Sole 2022

0

Puchar Świata w Val di Sole tradycyjnie zaczął się od short tracka. Emocje sięgały zenitu, ponieważ po raz pierwszy w historii wyłonieni mieli zostać zwycięzcy Pucharu Świata XCC, ze względu na to, że ta dyscyplina zyskała w tym roku odrębny ranking. Na pierwszy ogień elita kobiet!

Początkowo grupa niespełna dziesięciu zawodniczek trzyma się razem, ale na przedostatnim okrążeniu mordercze tempo wytrzymują już tylko Neff, Lecomte, Keller i Ferrand-Prevot. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie one rozdadzą między sobą medale. Najmocniej do samego końca jadą Francuzki, żadna nie jest w stanie odjechać, więc pozostaje finisz. Dosłownie o włos szybsza jest Pauline Ferrand Prevot przed Loaną Lecomte. Trzecia do mety dojeżdża Alessandra Keller, która jednocześnie zwycięża w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata XCC. Wyścigu z powodów zdrowotnych nie kończy liderka Pucharu Świata XCO, Anne Terpstra – w związku z tym niedzielne zmagania będą niesamowicie ciekawe z powodu przetasowań w stawce.

W zmaganiach mężczyzn tempo od samego startu nadaje Hatherly, który broni koszulki lidera. Tuż za nim podąża jednak Carod, a kilkanaście metrów starty mają Braidot i Schurter. Wygląda na to, że walka o generalkę do samego końca będzie bardzo zacięta. Na ostatniej rundzie atakuje Titouan Carod, któremu udaje się odjechać i przeciąć linię mety na solo. Na najniższy stopień podium wskakuje Luca Braidot, a Alan Hetherly może cieszyć się nie tylko z drugiego miejsca w wyścigu, ale także z historycznego zwycięstwa w Pucharze Świata XCC 2022. Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) kończy rywalizację jako 13 zawodnik.

Szczegółowe wyniki 

Harmonogram zmagań:
sobota, 03.09.
12:30 – finały DH (elita kobiet)
13:30 – finały DH (elita mężczyzn)

niedziela, 04.09. 
8:30 – cross country (orliczki)
10:15 – cross country (orlicy)
12:20 – cross country (elita kobiet)
14:50 – cross country (elita mężczyzn)

Wyścigi elity (XCC, DHI oraz XCO) będą transmitowane na żywo w Redbull.TV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here