Podsumowanie pierwszego dnia finału Pucharu Polski MTB w Rybniku

0

Pierwszy dzień zmagań w ramach finału Pucharu Polski MTB w Rybniku przeznaczony był na rywalizację w short tracku oraz wyścig XCO Mastersów i Amatorów.

Jako pierwsze na trasę ruszyły kobiety – elita, juniorki oraz zawodniczki Masters. Przez długi czas prowadziła Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która zyskała kilka metrów przewagi, jednak na ostatnim okrążeniu wyprzedziła ją Klaudia Czabok i to właśnie zawodniczka Warszawskiego Klubu Kolarskiego jako pierwsza przecięła linię mety. Trzecia była Kinga Żur (Świętokrzyskie Cycling Academy).

W elicie mężczyzn prowadzenie obejmuje Karol Ostaszewski (JBG2 Cryospace), na ostatniej pętli popełnia błąd i oddaje szansę na zwycięstwo Michałowi Toporowi. Jednak nie na długo! Na finiszu okazuje się, że to jednak reprezentant „czerwonego pociągu” ma więcej sił w nogach i triumfuje. Na najniższym stopniu podium staje Piotr Kryński z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Popołudniu w miasteczku zawodów pojawili się Mastersi. W gronie Masters I triumfował Mateusz Wielgos (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik), który pokonał Adama Cieślara (JBG-2 Cryospace) oraz Arkadiusza Skałkę (Niezrzeszony). Kategoria Masters II padła łupem Remigiusza Cioka (Remik Bike), który był szybszy od Bogdana Czarnoty (Pho3nix Cycling Team) oraz Lukasa Bukovskiego (DK Bikeshop Racing Team). W stawce Masters kobiet najszybsza była Adrianna Broda (Pressing Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team), a na podium stanęły także Marta Garnek (UKS Dream Bike Bielawa) i Alicja Marciniec (Verge Sport).

Wyścig Amatorów wygrał Jakub Dworaczek (Niezrzeszony), drugą pozycję wywalczył Daniel Stekla (Remik Bike Racing Team), a trzeci Olaf Wysocki (AGH Cycling Team). W kategorii Pań zwyciężczynią została Agnieszka Mojżesz (Pressing Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team), druga lokata przypadła Karolinie Mikołajewskiej (Niezrzeszona).

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski XCO 2022:

Masters I:
1. Mateusz Wielgos (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
2. Arkadiusz Paszenda (Pressing Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team)
3. Przemysław Bonusiak (Pressing Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team)

Masters II:
1. Remigiusz Ciok (Remik Bike)
2. Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team)

Kobiety Masters:
1. Marta Garnek (UKS Dream Bike Bielawa)
2. Adrianna Broda (Pressing Bike-System Schody i Drzwi Gromotka Team)
3. Marianna Wyszyńska-Tyniec (UKS Zawojak)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here