Toi Toi Cup Holé Vrchy UCI C2: Blanka Vas i Michael Boroš zwyciężają | Zuzanna Krzystała 6.

0
fot. https://www.facebook.com/krzystalazuzanna

Dość nietypowo, bo w środku tygodnia, w dniu 28.09 odbyła się pierwsza edycja cyklu Toi Toi Cup, którą organizują nasi południowi sąsiedzi. Rywalizacja rozpoczęła się w miejscowości Holé Vrchy.

W elicie kobiet ze znaczną przewagą triumfowała Węgierka, Kata Blanka Vas, której ponownie możemy wypatrywać w tym roku na najważniejszych imprezach światowego kolarstwa przełajowego. Na podium stanęły także Kristýna Zemanová oraz Judith Krahl – pierwsze trzy pozycje zgarnęły więc orliczki. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), która przekroczyła metę jako szósta zawodniczka. Dwudziesta była kolejna z Polek, Małgorzata Mazurek (UKS Krupiński Suszec – Konwa Bike). W juniorkach triumfowała Eliška Hanáková, przed Kateřiną Douderovą i Haną Ferejovą. Maja Józkowicz (K.S. Klif Chłapowo) wywalczyła jedenastą pozycję.

Elita mężczyzn rywalizowała na trasie przez ponad godzinę. Najszybszym zawodnikiem tego dnia okazał się Michael Boroš, który pokonał Juliana SiemonsAdama Ťoupalíka. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin), który przekroczył linię mety jako 23. W zmaganiach juniorów również mało gościnni byli Czesi, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium: pierwszy był Václav Jezek, drugi Filip Samec, a trzeci František Hojka. Najszybszy z Polaków, Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec – Konwa Bike) był 30.

Szczegółowe wyniki

Kolejna edycja Toi Toi Cup już w najbliższą sobotę, 1 października, w Hlinsku. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here