Fem Van Empel i Eli Iserbyt zwycięzcami pierwszej odsłony Pucharu Świata CX 2022/2023 | Waterloo

0

Puchar Świata CX 2022/2023 można uznać za otwarty. Pierwsza edycja cyklu odbyła się w Stanach Zjednoczonych, w Waterloo. Na starcie zabrakło kilku światowych gwiazd kolarstwa przełajowego, ale nie oznacza to bynajmniej, że nie było się z kim ścigać. Szybka trasa sprzyjała wytrzymałym kolarzom, a tempo wyścigu było naprawdę wysokie.

W elicie kobiet niedługo po starcie uformowała się grupka siedmiu kolarek, w której jechały Alvarado, Van Empel, Brand, Worst, Betsema, Van Der Heijden i Clauzel. Na czwartym okrążeniu zaatakowała Alvarado, co pozwoliło jej zyskać kilka metrów przewagi. Nie na długo jednak, bo rywalki nadal jechały w niedalekiej odległości. Po ataku Holenderki, w grze pozostało już tylko pięć zawodniczek, a czołówka ponownie się zjechała. Ostatecznie, pomimo kilku prób odjazdu na końcowej pętli, wszystko rozegrało się na finiszu. Zwyciężyła Fem Van Empel, o włos pokonując Ceylin Del Carmen Alvarado. Podium dopełniła Lucinda Brand.

W wyścig elity mężczyzn złudzeń rywalom nie pozostawił Eli Iserbyt, który praktycznie od samego startu do mety przewodził stawce, atakował, a końcowo oderwał się od peletonu już przed połową wyścigu. Poł minuty po Belgu na mecie samotnie zameldował się Laurens Sweeck, a trzecią lokatę uzyskał Lars Van Der Haar.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.

Druga edycja Pucharu Świata CX 2022/2023 odbędzie się 16.10. w Fayetteville.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here