Zapowiedź przełajowego weekendu | Puchar Świata, Toi Toi Cup, Puchar Polski

0

Puchar Świata CX #1

Za Oceanem w najbliższych dniach rusza przełajowy Puchar Świata, którego pierwsza edycja odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, w Waterloo. Zaplanowane są wyłącznie wyścigi elity. Wśród mężczyzn w gronie faworytów znajdują się między innymi Eli IserbytMichael VanthourenhoutThibau Nys, Niels Vandeputte czy też Laurens Sweeck. W stawce kobiet brakuje między innymi Kata Blanki Vas i Marianne Vos, ale na starcie ujrzymy za to Lucindę BrandCeylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Fem Van Empel oraz Denise Betsema.

Wyścig elity kobiet startuje w niedzielę o 19:30 czasu polskiego, a rywalizacja mężczyzn o 20:30. Wyniki live znajdziecie tutaj, relacja na żywo dostępna będzie w Eurosport Player.

Toi Toi Cup #3 Jičín

U naszych południowych sąsiadów w sobotę odbędzie się już trzecia odsłona cyklu Toi Toi Cup. Wyścig ma rangę UCI C2, co na pewno przyciągnie sporą liczbę zawodników i zawodniczek. Na liście startowej 22 polskie nazwiska – przede wszystkim Antonina Białek, Zuzanna Krzystała, Małgorzata Mazurek (elita kobiet), Maja Józkowicz (juniorka), Ksawier Garnek (junior) oraz Marek Konwa (elita mężczyzn).

Wyniki można będzie śledzić na stronie Sportsoft.cz.

Puchar Polski #1 Choszczno

Na polskim podwórku oficjalny sezon przełajowy rozpocznie się od Pucharu Polski w Choszcznie, który organizowany będzie przez ekipę Stevens Cup CX. Na starcie na próżno jednak szukać znacznej liczby reprezentantów polskiej czołówki CX, bowiem większość startuje za granicą lub dopiero rozpoczyna przygotowania do przełaju po intensywnym sezonie na szosie lub w MTB. W elicie można spodziewać się zwycięstwa Bartosza Miklera.

Wyników możecie wypatrywać na tej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here