Zapowiedź Pucharu Świata CX #3 Tabor

0

Po dwóch edycjach Pucharu Świata CX, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych, cykl przenosi się do Europy i to tutaj zostanie już na stałe do końca sezonu. Pierwszą europejską odsłoną PŚ będzie ta rozegrana w Taborze w najbliższą niedzielę, 23 października. Trasa przygotowana przez Czechów jest bardzo techniczna, a przez to także widowiskowa. Będzie co oglądać!

W elicie kobiet ujrzymy praktycznie całą stawkę kolarek, poza Mistrzynią Świata, Marianne Vos. Możemy liczyć na ciekawy pojedynek Fem Van Empel, Lucindy Brand, Blanki Kata Vas, Puck Pieterse, Ceylin del Carmen Alvarado czy też Annemarie Worst. W zmaganiach powalczą trzy Polki – Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław), Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) oraz Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski).

W elicie mężczyzn aktualnie liderem jest Eli Iserbyt. Nie zabraknie także Michaela Vanthourenhouta, Larsa Van Der Haara, Laurensa Sweecka czy Quintena Hermansa. Na swoim terenie z jak najlepszej strony na pewno będzie chciał się pokazać były Mistrz Świata, Zdeněk Štybar. Łącznie wystartuje 38 zawodników, w tym Marek Konwa oraz Patryk Kostecki (obaj reprezentują drużynę UKS Krupiński Suszec).

Podczas tego Pucharu Świata CX odbędą się także wyścigi dla kategorii młodzieżowych oraz juniorskich. Tutaj na starcie ujrzymy nasze juniorki – Alicję Matułę (Warszawski Klub Kolarski) oraz Maję Józkowicz (K.S Klif Chłapowo). W stawce juniorów na liście startowej Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec), Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski), Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team), Bartosz Wentland (LKS Trasa Zielona Góra) oraz Dominik Krzyśków (JEGG – DJR Academy).

Wyścigi elity będzie można obejrzeć na kanale Eurosport 2 i Eurosport Player. Kobiety startują o 13:30, a mężczyźni o 15:00. Live timing dla wszystkich kategorii znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here