Zawodnicy Pho3nix Cycling Team na podium Pucharu Słowacji CX

0
fot. Zuzanna Krzystała

Duża część przełajowych zawodników zdecydowała się wystartować w miniony weekend na Pucharze Świata w Taborze. Nie byli to jednak wszyscy z czołówki – kilka polskich drużyn podjęło decyzję o rywalizacji w podwójnym Pucharze Słowacji CX rozgrywanym w miejscowości Topoľčianky.

Najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy drużyny Pho3nix Cycling Team. Pierwszego dnia zmagań w kategorii Masters A drugi był Bogdan Czarnota, w juniorach trzecią pozycję wywalczył Brajan Świder, a w elicie kobiet brązowy medal uzyskała Zuzanna Krzystała. W top10 elity kobiet zameldowała się także Małgorzata Mazurek (UKS Krupiński Suszec), a w elicie mężczyzn siódmy był Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin).

Niedziela przyniosła jeszcze lepsze rezultaty. Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team) zajął czwarte miejsce w juniorach młodszych. Bogdan Czarnota powtórzył swój sukces, a w tej samej kategorii Janusz Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski) był szósty. W Masters B na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Dziambor. W juniorach triumfował Brajan Świder, a w elicie kobiet druga była Zuzanna Krzystała. W elicie mężczyzn Michał Paterak spadł o jedną lokatę i zameldował się jako ósmy kolarz.

Wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here