Akcja? Reakcja! – spotkania wkoło rowerowe i warsztaty z serwisowania roweru

0

Reakcja łańcuchowa to oprócz serwisu rowerowego również miejsce spotkań, w którym chcemy poszerzać wiedzę i świadomość ludzi na temat rowerów. Dlatego w tym roku zapraszamy na serię warsztatów, podczas których skupimy się na wątkach ogólno rowerowych oraz tych stricte techniczno-serwisowych. Serwis znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 111A/U1.

Celem warsztatów “Akcja?Reakcja!” jest przybliżenie chętnym podstawowych prac serwisowych, które możecie wykonać samodzielnie w domu. Zauważyliśmy, że części rowerowe, które są przez nas serwisowane w wielu przypadkach, mimo młodego wieku są mocno zużyte. Utrudnia to możliwości serwisu, a często kończy się wymianą części na nowe. Użytkownicy rowerów za pomocą prostych trików mogą wydłużyć żywotność części w swoich rowerach, a dzięki temu mniej wydawać na nowe. Serwisy rowerowe będą naprawiać elementy, które się do tego nadają. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nabyć, lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu serwisu roweru.

Darmowe spotkania o lifestylu rowerowym

Tegoroczna seria warsztatów odbywać się będzie przez miesiąc we wtorki i czwartki, o godzinie 18:30 w Reakcji łańcuchowej. Spotkania wtorkowe są całkowicie darmowe. W ich trakcie omawiane będą zagadnienia o tematyce lifestylowej, a ich częścią będzie dyskusja na omawiany temat. Spotkania te będą dotyczyły kwestii społecznych i branżowych, więc z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Odpłatne warsztaty z serwisowania rowerów

Każde spotkanie rozpocznie się prezentacją i częścią techniczną, która przybliży szczegóły omawianego tematu. Na ciekawych i praktycznych przykładach opisane zostaną działania, które można podjąć samemu w domu, z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Podczas tego warsztatu przedstawimy najważniejsze pojęcia, narzędzia, wykresy i zakresy pracy w profesjonalnym serwisie rowerowym. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą w stanie samodzielnie wymieniać części w rowerze oraz dbać o jego jakość i bezpieczeństwo.

Cena warsztatów: 99 zł (w cenie każdego warsztatu drobny upominek).

Harmonogram: Godziny: 18:30 – 20:30.

15.11 – Zasady eksploatacji roweru;
17.11 – Serwis i konserwacja napędu;
22.11 – Ikoniczne marki rowerowe;
24.11 – Koła serwis łożysk i centrowanie;
29.11 – Technologie rowerowe kiedyś i obecnie;
01.12 – Ogumienie – technologie i montaż;
06.12 – Relacje bikepackingowe;
08.12 – Awaryjne techniki napraw roweru;
13.12 – Podstawa geometrii roweru i bikefittingu;
15.12 – Standardy mocowań i osprzętu.

Miejsce: Reakcja łańcuchowa, ul. Marszałkowska 111A/U1

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy na pierwszą edycję znajdziecie tutaj. Najważniejsze informacje dostępne są na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here