Beekse Bergen gospodarzem piątej edycji przełajowego Pucharu Świata | zapowiedź

0

Emocje po Mistrzostwach Europy opadły, czas na powrót do kolarskiej rutyny – Pucharu Świata CX. Tym razem kolarzy zaprasza Holandia, a dokładnie Beekse Bergen, czyli miejscowość zlokalizowana na południu kraju. W tym miejscu trzykrotnie odbywały się Mistrzostwa Holandii w kolarstwie przełajowym: w 1973, 1993 i 2013 roku. Ale to już historia! Teraz na zawodniczki i zawodników czeka zupełnie odmieniona runda.

W elicie kobiet wszyscy kibice czekają zapewne na kolejny start Fem Van Empel, która nie ma w tym sezonie sobie równych. Do gry po kontuzji powraca Lucinda Brand, nie zabraknie także Marianne Vos, Pieterse Puck, Ceylin del Carmen Alvarado, Denise Betsemy, Annemarie Worst, Kata Blanki Vas czy też Shirin Van Anrooij.

W elicie mężczyzn swój nowy, biało-niebieski trykot Mistrza Europy będzie miał okazję zaprezentować Michael Vanthourenhout. Ciężko jednak powiedzieć, czy Belg jest najsilniejszym faworytem do zwycięstwa w Beekse Bergen. Na pewno może on liczyć na pojedynek z Eli Iserbytem, Larsem Van Der Haarem oraz Laurensem Sweeckiem.

Elita kobiet wystartuje w niedzielę o 13:40, elita mężczyzn ujrzy zielony kolor startera o 15:10. Oba wyścigi można śledzić na żywo w Eurosport Player oraz na kanale Eurosport 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here