Michael Vanthourenhout przełajowym Mistrzem Europy w elicie mężczyzn | ME CX Namur

0

Wyścig elity mężczyzn to już ostatnie zmagania rozgrywane w ramach europejskiego czempionatu CX. Trasa w Namur, pod wpływem deszczu, stała się jeszcze trudniejsza, więc można było spodziewać się zaciętej walki. I to nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnymi umiejętnościami technicznymi.

Początek rywalizacji jest dość nerwowy – każdy z zawodników chce zdobyć jak najlepszą pozycję. Stawka stopniowo się rozciąga, a pierwszą, znaczną przewagę nad rywalami tworzy obrońca tytułu, Lars Van Der Haar. Holender świetnie radzi sobie na technicznym odcinku po trawersie i zyskuje na tym kilkanaście cennych sekund. Jego przewaga znika jednak po upadku na jednym z najtrudniejszych zjazdów i dojeżdża do niego Michael Vanthourenhout. Ten jednak najprawdopodobniej mierzy się z defektem, a Van Der Haar ponownie odjeżdża. Na piątym okrążeniu łapie jednak kapcia, wymienia rower w boksie i ponownie jedzie z Vanthourenhoutem. Trzeci na ten moment Laurens Sweeck ma stratę minuty.

Van Der Haar upada, ponownie zyskuje na tym Vanthourenhout. Belg pokazuje, że jest tego dnia najsilniejszy. Już do samej mety nie odda nikomu tytułu! Drugi jest Lars Van der Haar, trzeci Laurens Sweeck.

Wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here