Polacy na podium potrójnego Pucharu Słowacji CX

0
fot. https://www.facebook.com/jmphotosk

Alternatywą dla rozgrywanego w sobotę w Laskowicach Pomorskich Pucharu Polski, był potrójny Puchar Słowacji w kolarstwie przełajowym. Na starcie zmagań nie zabrakło dwóch polskich ekip – Pho3nix Cycling Team oraz UKS Krupiński Suszec.

Czwartek oraz sobota to wyścigi w miejscowości Šamorín (jeden z rangą UCI C2, drugi UCI C1). Pierwszego dnia w rywalizacji, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marek Konwa, który na finiszu zwyciężył w elicie mężczyzn. W gronie juniorów młodszych triumfował Krzysztof Gdula, a drugi w Masters A był Bogdan Czarnota. Dobrze pojechali również juniorzy – drugą lokatę uzyskał Brajan Świder, a piąte miejsce Ksawier Garnek. Najszybszą Polką w elicie kobiet okazała się szósta Zuzanna Krzystała.

Identyczne rezultaty osiągnęli w sobotę Krzysztof Gdula oraz Bogdan Czarnota. Ksawier Garnek zameldował się tym razem jako czwarty zawodnik, piąty był Brajan Świder. Zuzanna Krzystała spadła na trzynastą pozycję, Marek Konwa został pokonany przez Victora Van De Putte i uzyskał srebrny medal.

W niedzielę kolarze przenieśli się do miejscowości Trnava, a zmęczenie długim weekendem dało się już we znaki. Krzysztof Gdula został ósmym juniorem młodszym, a obaj juniorzy spadli oczko niżej. Bogdan Czarnota i Marek Konwa utrzymali swoje pozycje, a Zuzanna Krzystała była ósma.

Szczegółowe wyniki

Listopadowymi wyścigami Słowacy zakończyli pucharowe zmagania w kolarstwie przełajowym. Najbliższa odsłona rywalizacji na ich terenie to Mistrzostwa kraju, które odbędą się 4 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here