Cybinka, Słubice, Kolín – przełajowy weekend w Polsce i za granicą

0

Grudzień, sezon przełajowy w pełni. Kolarski świat żył w trakcie minionego weekendu odbywającym się w Antwerpii Pucharem Świata, bowiem na starcie stanęła „wielka trójka”. Nie oznacza to jednak, że nic nie działo się na naszym krajowym podwórku – wręcz przeciwnie!

Puchar Polski CX Cybinka-Bieganów

Tego dnia w elicie kobiet najszybsza była Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), która pokonała Aleksandrę Andrzejewską (CST Accent MTB Team) oraz pierwszą z juniorek,  Tatianę Gromadę (Pho3nix Cycling Team). Obok niej na podium stanęły Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek) i Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra).

Wyścig elity mężczyzn zakończył się zwycięstwem Mariusza Gila (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric), przed Dawidem Joną (Grupa Kolarska Gliwice) i Patrykiem Kosteckim (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike). W juniorach rywali zdeklasował Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team), będąc szybszym od Mikołaja Kubicy (UKS Koźminianka Kominek) i Franciszka Kocura (UKS Avatar).

Pełne wyniki

Puchar Polski CX Słubice

Panie pojechały w niedzielę bardzo równy wyścig, więc wyniki były zbliżone do tych z soboty – zwyciężyła Zuzanna Krzystała przed Aleksandrą Andrzejewską, a podium dopełniła Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska). W juniorkach kolejność na mecie wyglądała dokładnie tak jak dnia poprzedniego.

W elicie mężczyzn tym razem Mariusz Gil musiał zadowolić się drugą pozycją, bo uległ Dawidowi Jonie. Trzecia lokata dla Antoniego Łuków. W gronie juniorów Brajan Świder nie miał sobie równych, Franciszek Kocur powtórzył swój wynik, a drugie miejsce wywalczył Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team).

Pełne wyniki

Toi Toi Cup Kolín

Czesi zagwarantowali w sobotę mocne ściganie w miejscowości Kolín. Ze względu na rangę UCI C2, na starcie pojawiło się sporo silnych zawodników i zawodniczek. Najlepszy wynik wykręcił Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike), który zdobył w elicie mężczyzn srebro ustępując Šimonowi Vanickowi (ČEZ Cyklo Team Tábor). Jedenasta w elicie kobiet (czwarta w U23) była Malwina Mul, która wyprzedziła dwie Polki: czternastą Katarzynę Wilkos (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław) i dziewiętnastą Małgorzatę Mazurek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike). W juniorach dobrze pojechał Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike), który był dziewiąty.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here