Shirin Van Anrooij i Wout Van Aert triumfują w Loenhout | Exact Cross

1

Ostatni wyścig przełajowy w tym roku odbył się dziś w miejscowości Loenhout w ramach cyklu Exact Cross. Od samego rana w Belgii padał deszcz, więc trasa w znacznej części pokryta była błotem. Nie zabrakło także sztucznych przeszkód, schodów oraz długiego, asfaltowego finiszu.

W wyścigu elity kobiet od samego startu aż do mety nie dzieje się zbyt wiele. Szybko od rywalek odrywa się Shirin Van Anrooij, budując prawie dwuminutową przewagę nad Marianne Schreiber. W takiej właśnie kolejności zawodniczki kończą rywalizację. Walkę o trzecią pozycję wygrywa Manon Bakker, która bezpośrednio pokonuje Lauren Molengraaf, Line Burquier oraz Leonie Bentveld. Tak jak w poprzednich wyścigach, najszybszą reprezentantką Polski okazuje się Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która zajmuje 28 miejsce. Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski) jest 36, Małgorzata Mazurek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike) 55, Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski) 70, Maja Józkowicz (K.S Klif Chłapowo) 74.

Elita mężczyzn rozpoczyna wyścig dość typowo, bowiem „wielka trójka” nie ogląda się za siebie i nadaje tempo. Mocno rusza Mathieu Van Der Poel, ale dojeżdża do niego Wout Van Aert. Tom Pidcock stale znajduje się na trzeciej pozycji, czasem tracąc do liderów kilka metrów, czasem jadąc z nimi w grupie. Pod koniec wyścigu każdy z kolarzy atakuje minimum raz, ale to akcja Van Der Poela okazuje się kluczowa. Może się już wydawać, że Holender jest na świetnej drodze po złoto, ale na błotnistym odcinku popełnia błąd i traci całą przewagę. Okazuje się więc, że wszystko rozegra się na finiszu. Początkowo kolarze czarują się, a jako pierwszy sprint rozpoczyna Wout Van Aert. Belg jest tego dnia wyraźnie najmocniejszy i odnosi piąte zwycięstwo w tym sezonie! Drugie miejsce dla Van Der Poela, trzecie dla Pidcocka. W zmaganiach rywalizował Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), a jego rezultat to 57 lokata.

W porannym wyścigu juniorów także oglądaliśmy walkę polskich zawodników. Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team) uzyskał 41 miejsce, a Kacper Doppke (K.S Klif Chłapowo) był 49.

Kolejna odsłona rywalizacji odbędzie się 1 stycznia w Baal, gdzie zlokalizowana będzie edycja cyklu X2O Trofee.

1 KOMENTARZ

  1. Polski cyclo-cross Przemysław Gierczak ratuje. Ile ludzi kolarstwa w Polsce ma na to wyj….e to głowa mała. Szacun dla trenera!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here