Viktor Vandenberghe i Wies Nuyens dołączają do drużyny Pauwels Sauzen – Bingoal

0
fot. https://www.facebook.com/PauwelsSauzenBingoal

Drużyna Pauwels Sauzen – Bingoal poinformowała w mediach społecznościowych o pozyskaniu dwóch utalentowanych belgijskich juniorów – Viktora Vandenberghe i Wiesa Nuyensa. Zawodnicy dołączą do ekipy we wrześniu 2023 roku, a do tego czasu będą reprezentować swoje obecne barwy Bert Containers – Doltcini Cycling Team.

Viktor Vandenberghe i Wies Nuyens to siedemnastoletni Belgowie specjalizujący się w kolarstwie szosowym oraz przełajowym. Vandenberghe dwukrotnie stawał w tym sezonie na podium Pucharu Świata CX (w Taborze i Maasmechelen), a podczas Mistrzostw Europy w Namur wywalczył jedenastą pozycję. Nuyens zaś został szóstym juniorem tegorocznego europejskiego czempionatu CX i dobrze prezentował się w Pucharach Świata oraz wyścigach z cyklu Telenet Superprestige i X2O Badkamers Trofee.

Menadżer zespołu, Jurgen Mettepenningen, tak skomentował transfer: „Viktor i Wies to dwa talenty i podobnie jak Yordi, tydzień po tygodniu udowadniają, że należą do najlepszych zawodników w swojej kategorii. Zasługują oni więc na szansę rozwoju w Pauwels Sauzen – Bingoal. Bez presji, w cieniu profesjonalnych kolarzy, mogą oni dalej trenować jako członkowie naszego obiecującego zespołu i zrobić krok do przodu. Cieszę się, że w 2023 roku trzy talenty będą mogły odejść z Bert Containers – Doltcini: z naszą młodzieżową akademią pomagamy kształtować przyszłość belgijskiego kolarstwa przełajowego.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here