Włoski Puchar Świata | Val di Sole Bikeland | zapowiedź

Piąta od końca edycja Pucharu Świata CX 2022/2023 odbędzie się we Włoszech, w Val di Sole.

0

Zeszłoroczną odsłonę PŚ w Val di Sole można pamiętać głównie za sprawą dyskusji dotyczącej włączenia kolarstwa przełajowego do programu zimowych Igrzysk Olimpijskich. Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, a kolarze ponownie będą rywalizować na trasie w pełni pokrytej śniegiem.

Powoli do normy wraca frekwencja zawodniczek i zawodników, choć zabraknie tych, którzy aktualnie spędzają czas na zgrupowaniach ze swoimi drużynami. W elicie kobiet na liście startowej Fem Van Empel, Puck Pieterse, Ceylin Del Carmen Alvarado, Kata Blanka Vas, Manon Bakker i Hélène Clauzel. Na starcie nie pojawią się Lucinda Brand, Pauline Ferrand Prevot, Marianne Vos, Denise Betsema oraz Shirin Van Anrooij.

Wśród Panów osamotniony w walce o złoto będzie Mathieu Van Der Poel, ponieważ w Val di Sole nie ujrzymy Toma Pidcocka i Wouta Van Aerta. Będą za to Eli Iserbyt, Laurens Sweeck, Michael Vanthourenhout, Lars Van Der Haar, Kevin Kuhn, Niels Vandepuute i Adam Jens.

Oba wyścigi elity będzie można obejrzeć na żywo w sobotę w Eurosport Player. Elita kobiet wystartuje o 13:00, a elita mężczyzn o 14:30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here