„Bardzo zależało mi na zdobyciu medalu MP” Mikołaj Kubica (UKS Koźminianka Koźminek) | Mistrzostwa Polski CX Zielona Góra – Drzonków

0
fot. Krzysztof Filmanowicz / Radio Zielona Góra

W trakcie rozgrywanych w Zielonej Górze Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, jednym z najciekawszych wyścigów była rywalizacja juniorów. O trzecią pozycję zacięcie walczyli Kacper Doppke (K.S Klif Chłapowo) oraz Mikołaj Kubica (UKS Koźminianka Koźminek). Końcowo na mecie to właśnie reprezentant wielkopolskiego klubu uzyskał najniższy stopień podium. Komentarz postartowy:

„Do Mistrzostw Polski zacząłem się przygotowywać niedługo po zakończeniu sezonu szosowego, który trwał dla mnie dość długo (bo zakończył się po pierwszym weekendzie października). Starałem się uczestniczyć w większości wyścigów PP aby zdobyć doświadczenie i szlifować technikę, szkoda że nie mogłem korzystać z wyjazdów zagranicznych. Bardzo zależało mi na zdobyciu medalu MP i z takim planem jechałem ten ostatni wyścig. Na początku wyścigu popełniłem parę błędów, co spowodowało utratę medalowych pozycji. Determinacja i moc, którą wypracowałem, pozwoliła mi wywalczyć medal. Bardzo cieszę się, że mogłem rywalizować z tak dobrymi zawodnikami i dziękuję za wsparcie mojemu trenerowi Markowi Cieślakowi, Patrykowi Stoszowi oraz rodzicom. Kibice też bardzo pomogli – dziękuję.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here