Costa Blanca Bike Race: świetne wyniki naszych reprezentantów

0
fot. JBG2 Cryospace

Costa Blanca Bike Race to czterodniowy wyścig etapowy, rozgrywany na terenie Hiszpanii. Rywalizacja nosi rangę UCI S1, więc na starcie co roku pojawia się sporo zawodniczek i zawodników z całej Europy. Nie inaczej było w tym sezonie, a w Calpe nie zabrakło „naszych”.

Wyścig złożony był z czterech etapów:
I etap (start wspólny) – 50 kilometrów i 1840 metrów przewyższenia
II etap (czasówka) – 14 kilometrów i 614 metrów przewyższenia
III etap (start wspólny) – 61 kilometrów i 2110 metrów przewyższenia
IV etap (start wspólny) – 40 kilometrów i 1200 metrów przewyższenia

fot. Basia Borowiecka

Pierwsze trzy etapy zmagań par mieszanych padły łupem Basi Borowieckiej oraz Andrzeja Kaisera (Appetiteforsports). Podczas ostatniego, czwartego etapu, panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne. Temperatura spadła do blisko zera stopni, a sytuacji nie ułatwiał deszcz. W związku z tym spora część zawodniczek i zawodników zdecydowała się na odpuszczenie dalszej rywalizacji. Nie inaczej było z Basią i Andrzejem, ale organizatorzy ze względu na tę nietypową sytuację podjęli decyzję o neutralizacji etapu. Para polskich zawodników zwyciężyła więc w klasyfikacji generalnej.

W rywalizacji indywidualnej z dobrej strony pokazali się reprezentanci drużyny JBG2 Cryospace. W kategorii Masters 60 Jacek Brzózka trzykrotnie zdobył złoty medal, a na czwartym etapie wywalczył drugą lokatę. Równa jazda zaowocowała zwycięstwem w klasyfikacji generalnej. W „generalce” elity mężczyzn w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech kolarzy JBG: Krzysztof Łukasik był trzeci, Paweł Bernas piąty, Karol Ostaszewski dziewiąty, a Michał Paluta dziesiąty. Na podium etapów stawali Krzysztof (dwukrotnie srebro) i Paweł (srebro i brąz).

Rywalizację ukończyli również Maciej Miazga (Win Trisele), Kamil Luczkiewicz (Vortune Equity Bike Team), Bartosz Banach (Niezrzeszony) oraz Paweł Gołębicki (Niezrzeszony).

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here