Fem Van Empel oraz Eli Iserbyt najlepsi w Baal | X2O Trofee

0

Pierwszy wyścig przełajowy w roku 2023 odbył się w miejscowości Baal w ramach cyklu X2O Badkamers Trofee. Na starcie stanęła nieco okrojona stawka zawodniczek i zawodników, ale nie zabrakło najsilniejszych nazwisk światowej czołówki cyclocrossu.

Wyścig Pań ułożył się dosyć szybko i zgodnie z przewidywaniami. Na czoło peletonu wyszła powracająca po kontuzji Fem Van Empel (już w nowych barwach zespołu Jumbo Visma), która nadała tempo rywalizacji, samotnie odjechała od rywalek i przecięła linię mety jako pierwsza. Druga była Lucinda Brand, trzecie miejsce zajęła Ceylin Del Carmen Alavardo. Małgorzata Mazurek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike) uzyskała 48 lokatę.

W zmaganiach elity mężczyzn można było liczyć na Thomasa Pidcocka, który oderwał się od peletonu wraz z Eli Iserbytem i Michaelem Vanthourenhoutem. Na trzecim okrążeniu Brytyjczyk pozostawił Belgów w tyle pokazując, że tego dnia to on jest najsilniejszy. Sytuacja zmieniła się jednak na ostatniej pętli, kiedy Pidcock na jednej z muld popełnił błąd i wypadł poza trasę. Cała trójka zjechała się razem. Zawodnik drużyny Ineos Grenadiers próbował jeszcze walczyć o zwycięstwo, ale odpuścił i uzyskał ostatecznie trzecią pozycję. W Baal triumfował Iserbyt, drugi był Vanthourenhout.

Kolejne zmagania odbędą się 3 stycznia w Herentals.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here