Kornel Osicki i Matylda Szczecińska w MMR Factory!

0

Kornel Osicki w hiszpańskim MMR Factory Racing. „Inspirujące wyzwanie”

Hiszpańska firma MMR ogłasza budowę bardzo młodego, kobiecego zespołu kolarstwa górskiego, którym zarządzał będzie nasz rodak, Kornel Osicki. Po wielu latach owocnej pracy w Kross Orlen Cycling Team selekcjoner reprezentacji Polski będzie pełnić rolę szefa ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. W jej składzie zobaczymy między innymi Matyldę Szczecińską.

Jak mówi Osicki, po okresie spędzonym za sterami Kross Orlen Cycling Team, podejmuje on „inspirujące wyzwanie” w fabrycznym zespole MMR.

– Mam wraz z szefem firmy wspólną, spójną wizję rozwoju drużyny w kolejnych latach. Zaczynamy od budowania solidnego fundamentu. W sezonie 2023 będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na wyścigach Pucharu Świata. Za cel stawiam miejsca zawodniczek w czołowej “10” kategorii młodzieżowej. Wierzę też, że uda się moim podopiecznym w komplecie zakwalifikować i wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – zapowiedział.

Poza Osickim do zespołu dołączy także Matylda Szczecińska, która jest Mistrzynią Polski XCC oraz Mistrzynią Polski XCO w kategorii U-23. W ekipie jeździć będzie obok Portugalki, Raquel Queirós i Hiszpanki, Lucíi Gómez.

– Średnia wieku członków zespołu to zaledwie 22 lata. Wśród personelu znajdą się z kolei osoby doświadczone, pracujące w kolarstwie od lat – opisuje Guillermo Rodríguez, menedżer ds. Marketingu sportowego MMR. – Wierzę, że Osicki przeniesie swoje doświadczenie i wielką jakość, którą dostrzegaliśmy w trakcie jego zawodowej kariery na nasz grunt. Liczymy też, że Matylda Szczecińska będzie kontynuować rozwój i swoimi występami przyniesie nam sporo radości – dodał, podkreślając, że MMR doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak rozwija się obecnie kobiece kolarstwo i to właśnie na nie chce odważnie postawić.

Podczas oficjalnej prezentacji ekipy w siedzibie firmy MMR, mieszczącej się w hiszpańskim Aviles Osicki oraz dyrektor generalny firmy, Alberto San Martin podkreślali “dodatkową motywację”, towarzyszącą sportowym wyzwaniom w 2023 roku. – Upłynie on pod znakiem transformacji i ekspansji marki na nowe rynki. Profesjonalna drużyna jest naszym największym, sportowym atutem, a także doskonałym poligonem doświadczalnym dla innowacji – zaznaczał sternik marki.

Repliki rowerów Kenta SL i Rakish SL, na których będzie jeździć zespół dostępne będą w sprzedaży także w naszym kraju, podobnie, jak inne, wybrane modele MMR, które w Polsce nabyć będzie można już w drugim kwartale 2023 roku.

Sponsorzy MMR Factory Racing w sezonie 2023

Abus, All Mountain Style, Asturias Paraíso Natural, Cafés El Globo, DMT, Esi Grips, Fox Racing, FSA, Galfer, Grip Grab, Hutchinson, Integra Energía, Kimoa, Oakley, Selle Italia, Sportful, Victory Endurance, Wahoo, X-Sauce.

O MMR

MMR stał się wiodącym producentem rowerów. Na maszynach tego producenta jeżdżą między innymi przedstawiciele świata sportu: Luis Enrique, Fernando Alonso, Carlos Sainz, Josep Betalú, Oscar Freire, Dani Sordo czy artysta wizualny Edgar Plans.

Ambasador marki, Samuel Sánchez od 2015 roku kieruje technicznymi aspektami jednego z najważniejszych projektów, Akademii Kolarskiej MMR. „W naszym projekcie szukam przyszłych gwiazd w wieku od 9 do 18 lat. Zajęcia uzupełniają ich rozwój aby mogli być liderami zarówno w aspektach ludzkich, jak i czysto sportowych.”

MMR Factory Racing Team jest zawodową drużyną kolarstwa górskiego. Zespół rywalizuje w wyścigach UCI MTB przy użyciu najbardziej konkurencyjnej technologii MMR G3 w modelach Kenta SL i Rakish SL. W swojej historii MMR może pochwalić się medalem Olimpijskim zdobytym podczas Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 przez kolarza górskiego, Carlosa Colomę.

Obecny rozdział MMR rozpoczął się w 2008 roku wraz z zakupem firmy przez biznesmena z Asturii, Daniela Alonso. Postawił on na konkurencyjne podejście do kwestii technologii i nowych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here