Pho3nix Cycling Team najszybszą drużyną w wyścigu sztafet | Mistrzostwa Polski CX Zielona Góra – Drzonków

0
fot. Tatiana Gromada

Dziś w Drzonkowie, na terenie Zielonej Góry, rozpoczęły się trzydniowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Pierwszą rozegraną konkurencją (jeszcze poza rangą MP) był wyścig sztafet mieszanych, na wzór zagranicznych imprez.

Wyścig startuje o 15:00 i już na pierwszym okrążeniu na prowadzenie wychodzi drużyna Pho3nix Cycling Team. Międzyczasy wskazują na to, że jadący na pierwszej zmianie Brajan Świder zyskuje kilka sekund nad Ksawierem Garnkiem. Kolejni zawodnicy Pho3nixa (Zuzanna Krzystała, Krzysztof Gdula i Kacper Mizuro) spełniają swoje zadanie w stu procentach, utrzymują przewagę i na mecie mogą cieszyć się pierwszym w Polsce, historycznym zwycięstwem w wyścigu sztafet mieszanych CX. W walce o drugą i trzecią pozycję jest kilka drużyn. Mocno cały czas jedzie zespół UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike, na pozycji medalowej jest też Grupa Kolarska Gliwice, a zaraz za nimi UKS Koźminianka Koźminek. Na czwartej pozycji zmianę daje Andrzej Michniak z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Drużyna z Suszca (Ksawier Garnek, Stanisław Goliwąs, Małgorzata Mazurek-Biel, Marek Konwa) jedzie naprawdę równy i solidny wyścig, co owocuje srebrnym medalem. Małe zaskoczenie sprawia ekipa brązowych medalistów, bowiem najniższy stopień podium na ostatniej rundzie wyrywa rywalom UKS Avatar. Franciszek Kocur przypieczętowuje jazdę Bartosza Łyżwy, Stanisława Kocura oraz Agaty Sekty i tym samym najmłodsza drużyna pokonuje te bardziej doświadczone stażem i wiekiem.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj. Jutro wyścigi najmłodszych kategorii, Mastersów oraz Amatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here