Przełajowy weekend pod znakiem X2O Badkamers Trofee i Pucharu Świata

0

Do Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym pozostał już tylko tydzień. W międzyczasie w Europie odbędą się dwa wyścigi UCI, na których stanie światowa czołówka cyclocrossu.

X2O Badkamers Trofee w Hamme 

Belgijska miejscowość Hamme będzie gościła zawodniczki i zawodników w ramach szóstej odsłony cyklu. Spora część kolarzy zdecydowała się na start właśnie w Hamme ze względu na bliskość lokalizacji i chęć odpuszczenia podróży tuż przed światowym czempionatem. W elicie kobiet na starcie pojawią się między innymi Fem Van Empel, Lucinda Brand, Ceylin Del Carmen Alvarado, Shirin Van Anrooij, Denise Betsema oraz Aniek Van Alphen. W stawce ujrzymy jedną polską zawodniczkę, Malwinę Mul (MAT ATOM Deweloper Wrocław). Z trasą zmierzą się także juniorki, wśród których zaprezentuje się Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski). W elicie mężczyzn również mamy kilkanaście znanych nazwisk. O podium powalczą Wout Van Aert, Michael Vanthourenhout, Lars Van Der Haar, Eli Iserbyt, Cameron Mason czy też Jens Adams. Do rywalizacji w gronie orlików przystąpi Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

Sobota, 28 stycznia
11:00 – start juniorów
11:01 – start juniorek
12:10 – start orlików
13:45 – start elity kobiet
15:00 – start elity mężczyzn

Wyścigi elity będzie można śledzić na żywo w Eurosport Player.

Puchar Świata w Besançon

Ostatnia runda Pucharu Świata 2022/2023 odbędzie się we Francji. Znamy już zwycięzców klasyfikacji generalnej – triumf w tym sezonie odnieśli Fem Van Empel i Laurens Sweeck. Zgodnie z wcześniejszą informacją, Van Empel pojawi się w sobotę w Hamme, natomiast Sweeck zdecydował się na start w Besançon. Jego głównymi rywalami będą Mathieu Van Der Poel, Eli Iserbyt, Niels Vandeputte oraz Kevin Kuhn. Biało-czerwone barwy będzie reprezentował w tej kategorii Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike). Wśród Pań na starcie mamy Puck Pieterse, Denise Betsemę, Annemarie Worst, Inge Van Der Heijden, Aniek Van Alphen, Manon Bakker, Katę Blankę Vas, Zoe Backstedt oraz Clarę Honsinger. Z trasą w Besançon zmierzą się także młodsze kategorie wiekowe. W juniorach polscy kibice mogą śledzić rywalizację Brajana Świdra (Pho3nix Cycling Team) i Ksawiera Garnka (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike).

Niedziela, 29 stycznia
09:30 – start juniorów
10:30 – start juniorek
12:00 – start orlików
13:40 – start elity kobiet
15:10 – start elity mężczyzn

W niedzielę wyścigi elity także będą transmitowane na żywo w Eurosport Player.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here