Shirin Van Anrooij i Wout Van Aert na najwyższym stopniu podium | Puchar Świata CX Zonhoven

0

Ostatnia odsłona zmagań zaliczana do Kerstperiode odbyła się dziś w kultowym, belgijskim Zonhoven. Kolarze rywalizowali tam w ramach jednej z edycji Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym, kojarzonej przede wszystkim poprzez dwa wymagające, bardzo widowiskowe piaszczyste zjazdy, przy których zawsze gromadzi się sporo kibiców.

Wyścig kobiet zaczyna się niefortunnie dla liderki PŚ, Fem Van Empel, która dwukrotnie upada na wspomnianych wcześniej zjazdach i traci kilkanaście pozycji, meldując się końcowo na mecie na trzecim miejscu. Liderka Pucharu Świata w walce o brąz pokonuje Lucindę Brand oraz Ceylin Del Carmen Alvarado i zachowuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Na przodzie jadą Shirin Van Anrooij i Puck Pieterse, które początkowo zmieniają się na prowadzeniu. Stopniowo jednak Van Anrooij oddała się od rywalki, zyskuje wystarczającą przewagę i może bezpiecznie zmierzać po kolejne zwycięstwo. Pieterse jest druga ze stratą 37 sekund.

Podobnie do Van Empel, niezbyt udany początek rywalizacji zalicza Mathieu Van Der Poel. Holender jest jednak cały czas w grze, jadąc w grupie z Woutem Van Aertem i Laurensem Sweeckiem. Na kolejnych pozycjach pozostają Michael Vanthourenhout, Lars Van Der Haar i Quinten Hermans. Po raz kolejny w tym sezonie to Van Aert dominuje zmagania! Belg podąża za Van Der Poelem, ale zawodnik drużyny Alpecin Deceuninck upada i traci kilka sekund. Wout Van Aert wykorzystuje to na własną korzyść, odjeżdża i już do mety nie oddaje prowadzenia. Drugi jest Van Der Poel, a trzecie miejsce uzyskuje Sweeck, który jednocześnie pozostaje liderem cyklu Pucharu Świata.

Dziś w Zonhoven odbyły się także wyścigi kategorii juniorskich. W juniorkach zwyciężyła Mistrzyni Europy, Lauren Molengraaf. W stawce juniorów triumfował Léo Bisiaux. Jedyny z Polaków, Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team), uzyskał 51 miejsce. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Kolejna, przedostatnia już edycja Pucharu Świata CX odbędzie się 22 stycznia w Benidorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here