„Uczestnictwo w takich zawodach to podnoszenie swoich możliwości” Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team) | Kerstperiode

0

Jednym z polskich juniorów startujących podczas Kerstperiode w Belgii był Ksawery Adaszak. Zawodnik drużyny Akademia Kolarska Bonecki Team wystartował w dwóch wyścigach – w Diegem oraz Loenhout. Jak Ksawery podsumował swój występ?

„W przerwie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem ponownie wybrałem się na zawody do Belgii. Tym razem startowałem w barwach swojego klubu. Pogoda niestety nie dopisała na żadnym z dwóch wyścigów, deszcz dał się we znaki, na trasie było błotniście i ślisko. Pierwszy wyścig to wieczorny start przy oświetleniu na Superprestige w Brukseli. Dobry start pozwolił mi na jazdę w pierwszej 30. Na czwartej rundzie zmieniałem rower. Niestety źle dobrane ogumienie spowodowało, że po zjeździe z rampy nie opanowałem roweru i wpadłem w barierki i uszkodziłem przednie koło. Jednak nie poddałem się i walczyłem do samego końca, na metę wjechałem 39 na 72 startujących.

Drugi dzień to wyścig w Loenhout. Tym razem obyło się bez błędów. Kraksa, która miała miejsce na starcie, spowodowała odjazd czołówki. Uczestnictwo w takich zawodach to dla mnie podnoszenie swoich możliwości fizycznych oraz technicznych i możliwość startu wspólnego z tak wieloma osobami z różnych zakątków świata.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here