Van Empel i Sweeck ze zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata CX

0

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Na kolarzy czeka ostatnia edycja zmagań we Francji i tym samym przed nami pozostaną już tylko Mistrzostwa Świata w Hoogerheide.

W tym sezonie PŚ wśród elity kobiet świetnie prezentowała się Fem Van Empel. Reprezentantka drużyny Jumbo Visma (w 2022 roku Pauwels Sauzen Bingoal) zdobyła aż siedem zwycięstw, trzykrotnie była druga, jeden raz trzecia, a w Val di Sole nie ukończyła zmagań z powodu upadku i kontuzji. Holenderka po wielu udanych wyścigach zanotowała triumf w klasyfikacji generalnej cyklu, ponieważ nad drugą Puck Pieterse ma bezpieczną przewagę 50 punktów. Pieterse uciekła za to przed Shirin Van Anrooij i to właśnie w tej kolejności, niezależnie od wyników w Besançon, ujrzymy zawodniczki na podium.

W elicie mężczyzn sytuacja nie była tak oczywista aż do zmagań w Benidorm. Niemniej jednak dzięki znakomitym występom w całym sezonie, Lauren Sweeck uzyskał tytuł najlepszego kolarza Pucharu Świata 2022/2023. Belg odnotował co prawda tylko dwa zwycięstwa, ale czterokrotnie był drugi, w Zonhoven zdobył brązowy medal, pięciokrotnie uzyskał czwartą lokatę i raz zameldował się na szóstej pozycji. Zawodnik drużyny Crelan Fristads ma 56 punktów przewagi nad Michaelem Vanthourenhoutem, a o podium klasyfikacji generalnej powalczą również Eli Iserbyt oraz Lars Van Der Haar.

Aktualnie Van Empel i Sweeck prowadzą także w przełajowym rankingu UCI. W trakcie najbliższego weekendu Sweeck pojawi się na starcie Pucharu Świata w Besançon, a Van Empel będzie rywalizować w Hamme podczas wyścigu X2O Trofee.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here