Włodarczyk złota w elicie kobiet, Gromada w juniorkach | Mistrzostwa Polski CX Zielona Góra – Drzonków

0

Rok temu w Gościęcinie Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym elity kobiet została Dominika Włodarczyk. Zawodniczka drużyny MAT ATOM Deweloper Wrocław stanęła dziś do obrony tytułu i zrealizowała swój plan w stu procentach. Dominika już na pierwszej rundzie odjechała od rywalek, zyskała odpowiednią przewagę i po niespełna godzinie rywalizacji dotarła do mety jako pierwsza, zdobywając złoto zarówno w elicie kobiet, jak i w gronie orliczek. W międzyczasie z rywalizacji z powodu problemów technicznych wycofała się Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), a z defektem zmagała się Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team) i ostatecznie zakończyła zmagania na dziesiątej pozycji. Druga na mecie zameldowała się Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), trzecia była Barbara Borowiecka (Appetiteforsports, Bike Poznań). Podium w U23 dopełniły Malwina Mul (MAT ATOM Deweloper Wrocław) oraz Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała).

Minutę po elicie kobiet na trasę ruszyły juniorki. Początkowo na czele peletonu jechała Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski), ale w trakcie zmagań doszło do znacznych przetasowań w stawce. Na prowadzenie wyszła Tatiana Gromada (Pho3nix Cycling Team), która dość niespodziewanie wyprzedziła pozostałe zawodniczki i prowadzenie utrzymała aż do samej mety, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Niespodziankę sprawiła także Zofia Krystkowiak (UKS Ratusz Maszewo), która zajęła drugie miejsce wyprzedzając Alicję Matułę.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj. O 13:45 startuje wyścig elity mężczyzn i orlików, który relacjonowany będzie na żywo na Youtube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here