Grecko-hiszpańska kampania MTB na przełomie lutego i marca

0
fot. Mediterranean Epic

Dziś rozpoczął się bardzo intensywny okres w trakcie którego na przełomie lutego i marca odbędzie się kilkanaście wyścigów MTB wpisanych do kalendarza międzynarodowej Unii Kolarskiej. I to zarówno w XCO, jak i XCM i XCC! Zdecydowanie „będzie co jechać”.

Salamina Epic Race/Sparta Bike Race

Wyścigi te zaliczane są do cyklu Greek MTB Series, który organizowany jest przez Alter Bike Tours. Rywalizacja rozpoczęła się na terenie wspomnianej wyspy Salamina, a w marcu  przeniesie się do Sparty. Do uzyskania jest naprawdę sporo punktów UCI, więc nie dziwi obecność wielu kolarzy chętnych do polepszenia własnej pozycji w rankingu oraz zdobycia szansy na start w Igrzyskach Olimpijskich. Łącznie na zawodniczki i zawodników czeka aż osiem odsłon zmagań. Pierwszy wyścig rozegrany został dziś – w elicie kobiet triumfowała Githa Michiels, przed Terezą Tvaruzkovą i Naamą Noyman, w elicie mężczyzn najszybszy był zaś Jens Schuermans, a na podium stanęli także Gilly Gonen i Arne Janssens. W marcu do rywalizacji przystąpi Michał Topór (NS Bikes Trezado), który wystartuje minimum w dwóch wyścigach. Wiadomo także, że w Grecji pojawi się ekipa JBG2 Cryospace (Karol Ostaszewski, Krzysztof Łukasik) oraz Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski). Liczymy na dofinansowanie startów przez Polski Związek Kolarski.

23.02.2023 – Salamina Epic Race #1 (UCI C2)
24.02.2023 – Salamina Epic Race #2 (UCI C1)
26.02.2023 – Salamina Epic Race #3 (UCI C1)
01.03.2023 – Salamina Epic Race #4 (UCI C1)
02.03.2023 – Salamina Epic Race #5 (UCI C1)
04.03.2023 – Salamina Epic Race #6 (HC)

09.03.2023 – Sparta MTB Race #1 (UCI C1)
11.03.2023 – Sparta MTB Race #2 (HC)

Shimano Super Cup

W tym tygodniu zmagania w ramach wyścigu w Hiszpanii podzielone będą na trzy dni i obejmą dwie konkurencje. Piątek będzie poświęcony short trackowi, a w sobotę i w niedzielę kolarze będą walczyć na trasie cross country. Przygotowane zostały także wyścigi dla kategorii juniorskich, dla których Massi Super Cup będzie jednocześnie Pucharem Świata.

24.02.2023 – Shimano Super Cup Massi XCC UCI C3 (Banyoles)
25-26.02.2023 – Shimano Super Cup Massi XCO, Junior Series HC (Banyoles)

Na starcie elity mężczyzn staną między innymi: Jordan Sarrou, Henrique Avancini, Vlad Dascalu, Titouan Carod, David Valero Serrano, Ondrej Cink, Luca Schwarzbauer, Alan Hatherly, Lars Forster czy też Thomas Litscher. Wśród Pań mamy kilka faworytek: Loanę Lecomte, Alessandrę Keller, Monę Mitterwalnner, Malene Degn, Evie Richards, Janikę Loiv, Anne Tauber, Sinę Frei czy też Caroline Bohe. Polscy kibice mogą trzymać kciuki za Matyldę Szczecińską (MMR Factory Racing Team), a także Pawła Bernasa i Michała Palutę (JBG2 Cryospace).

Andalucia Bike Race

Ostatnim wyścigiem rozgrywanym w Hiszpanii będzie etapówka poprowadzona po Andaluzji, na południu Hiszpanii. Łącznie zawodnicy pokonają aż 339 kilometrów i 9400 metrów przewyższenia w ramach sześciu etapów.

27.02.2023 – 04.03.2023 – Andalucia Bike Race By Garmin (Hors Class)

Według listy startowej w parze pojadą Michał Paluta i Paweł Bernas (JBG2 Cryospace).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here