„Mimo wszystko mam głowę podniesioną do góry” Malwina Mul (MAT ATOM Deweloper Wrocław) | MŚ CX Hogerheide

0
fot. Bjorn Van Der Schoot

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym brała udział jedenastoosobowa reprezentacja Polski. W gronie biało-czerwonych znalazła się jedna orliczka, Malwina Mul, która zajęła 20 miejsce. Przeczytajcie komentarz postartowy reprezentantki drużyny MAT ATOM Deweloper Wrocław:

„Przełajowe Mistrzostwa Świata w Hoogerheide.

Piątek: Sztafety Drużynowe. Był to pierwszy dzień zmagań na Mistrzostwach, więc było sucho i co za tym idzie – szybko. Do przejechania miałam tylko i aż jedno okrążenie (okazało się, że krócej nie znaczy lżej 😉 Na metę wjechałam padnięta i całkowicie wyjechana. Dobrze, że na następny dzień miałam wolne 😉 Zdobyliśmy 9 miejsce na 10 drużyn. Można by powiedzieć, że to słaby rezultat, ale takiego wyniku też się spodziewaliśmy. Przed nami były same nacje dominujące w przełajach.

Niedziela: start w kategorii U23. Pogoda ponownie dopisała. Było ciepło, sucho, całkiem przyjemnie. Trasa w Hoogerheide jest ciężka, ale podobała mi się. Nastawienie na start miałam bardzo dobre, ale nie ukrywam, że niezbyt satysfakcjonuje mnie ta pozycja, jaką osiągnęłam. Noga kręciła się na co najmniej parę oczek wyżej. Upadłam już na pierwszej rundzie, straciłam około 10 pozycji, ale wstałam i ruszyłam w pościg. Później były kolejne poślizgnięcia, znowu nadrabianie, a rower nie chciał się dać prowadzić. W końcowych minutach o 19 lokatę walczyłam z Holenderką. Ostatecznie wyścig ukończyłam na 20 miejscu. Mimo wszystko mam głowę podniesioną do góry. Cieszę się, że mogłam stanąć na starcie i miałam szansę walczyć z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Bo generalnie pomijając wszelkie potknięcia, to był całkiem fajny wyścig. Miło było też słyszeć polskich kibiców, dziękuję! Dodawało mocy. A cały ten wyjazd na pewno pozostanie w mojej pamięci jako naprawdę dobre wspomnienia. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło ;)”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here