Parkcross, Telenet Superprestige, X2O Badkamers Trofee | podsumowanie przełajowego weekendu

0

Co prawda przełajowe Mistrzostwa Świata mamy już za sobą, ale światowa czołówka cyclocrossu nie próżnuje i ściga się dzień po dniu w wyścigach z rangą UCI. Jakie wyniki przyniósł miniony weekend?

Parkcross Maldegem

Na pierwszy ogień odbyły się piątkowe zmagania w Maldegem (wyścig UCI C2). W elicie kobiet zwyciężyła Annemarie Worst, przed Manon Bakker i Denise Betsemą. Rywalizacja elity mężczyzn padła łupem Michaela Vanthorenhouta, który okazał się silniejszy od Laurensa Sweecka i Ryana Kampa.

Pełne wyniki

Telenet Superprestige Middelkerke

Tym razem do gry włączyła się Ceylin Del Carmen Alvarado, która nie dała szans rywalkom i za swoimi plecami zostawiła Lucindę Brand oraz Annemarie Worst. W elicie mężczyzn na najwyższy stopień podium wskoczył Eli Iserbyt, pokonując Larsa Van Der Haara i Laurensa Sweecka. Sobotnie zmagania w zakończyły tegoroczny cykl Telenet Superprestige, a w klasyfikacji generalnej triumfowali Alvarado i Van Der Haar.

Pełne wyniki

X2O Badkamers Trofee Krawatencross – Lille

W niedzielę na starcie Pań pojawiła się Fem Van Empel, która zgodnie z przewidywaniami, okazała się najsilniejsza w stawce. Tuż za nią wyścig ukończyła Alvarado, a na podium stanęła również Worst. Wśród mężczyzn złoto wywalczył Sweeck, pokonując van Der Haara i Iserbyta.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here