Sezon przełajowy (prawie) zakończony – Waaslandcross w Sint-Niklaas i X2O Badkamers Trofee w Brussels

0

Sezon przełajowy zdecydowanie zbliża się już ku końcowi, ale zawodniczki i zawodnicy ze światowej czołówki cyclocrossu wciąż rywalizują na trasach, aby za kilka tygodni rozpocząć starty na szosie lub w MTB. Podczas minionego weekendu mieliśmy okazję śledzić dwa wyścigi: Exact Cross w Sint-Niklaas (UCI C2) oraz X2O Badkamers Trofee w Brussels (UCI C1).

Sobotni wyścig elity kobiet zakończył się zwycięstwem Annemarie Worst, przed Ceylin Del Carmen Alvarado i Lucindą Brand. Wśród mężczyzn triumfował Laurens Sweeck, srebro wywalczył Lars Van Der Haar, a brąz trafił do Eli Iserbyta.

W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła Fem Van Empel, która wyprzedziła Lucindę Brand i Annemarie Worst. Wśród panów tym razem najszybszy okazał się Eli Iserbyt, drugi był Michael Vanthourenhout, a trzeci Lars Van Der Haar. W klasyfikacji generalnej cyklu Van Empel wyprzedziła Brand i Alvarado, a w stawce Panów najlepszy czas uzyskał Iserbyt, pokonując Van Der Haara i Vanthourenhouta.

W tym tygodniu czeka nas ostatni wyścig przełajowy z kalendarza międzynarodowej Unii Kolarskiej – Internationale Sluitingsprijs w Oostmalle z rangą UCI C1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here