Szczecińska, Łukasik, Bernas i Brzózka na podium w Hiszpanii | Mediterranean Epic | Shimano Super Cup Massi

0
fot. Mediterranean Epic

Jak co roku, sezon MTB w Hiszpanii rozkręca się dużo wcześniej niż w Polsce. Korzystają z tego nasi zawodnicy, którzy regularnie stają na starcie wyścigów z rangą UCI.

Mediterranean Epic

Kolejnym startem zaplanowanym przez drużynę JBG2 Cryospace był czteroetapowy wyścig Mediterranean. Zmagania zlokalizowane były w miejscowości Oropesa Del Mar.

I etap – 19 kilometrów, 600 metrów przewyższenia (czasówka)
II etap – 80 kilometrów, 2150 metrów przewyższenia
III etap – 104 kilometry, 2200 metrów przewyższenia
IV etap – 52 kilometry, 1150 metrów przewyższenia

W gronie elity mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył Georg Egger, przed Krzysztofem Łukasikiem i Martinem Stoskiem. Łukasik odnotował drugą lokatę na pierwszym etapie i do końca rywalizacji kręcił się wokół podium. Nie inaczej było z Pawłem Bernasem, który zdobywał dobre pozycje i zwyciężył podczas ostatniego etapu. Michał Paluta zajął ostatecznie 9 miejsce w generalce całego wyścigu, Karol Ostaszewski niestety zmagał się z defektami. Jeśli chodzi o kategorię Masters M30, to bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Brzózka, wygrywając wszystkie cztery etapy i meldując się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W gronie elity kobiet zwyciężyła Luisa Daubermann, drugą pozycję zajęła Janina Wust, a trzecia była Monica Yuliana Calderon Martinez. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Shimano Super Cup Massi

Nieco ponad 250 kilometrów od Oropesa Del Mar, w miejscowości La Nucia, odbyły się zmagania w ramach Shimano Super Cup Massi (wyścig XCO z rangą UCI C1). Po raz kolejny na starcie znalazła się drużyna MMR Factory Racing, z Matyldą Szczecińską na czele. Polka zajęła czwarte miejsce w elicie kobiet oraz pierwsze w U23. Matyldę wyprzedziły Malègne Degn, Linda Indergand oraz Jennifer Jackson. W stawce mężczyzn triumfował Samuel Gaze, który pokonał Davida Valero Serrano i Sebastiana Fini Cartestensena. Pełne wyniki dostępne są w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here