Cape Epic – relacja (dzień 1) | prolog

0

Dziś, 19 marca 2023 roku, wystartował jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie, czyli Cape Epic. Zmagania rozpoczęły się od prologu, a do pokonania było 27 kilometrów i 750 metrów przewyższenia. Kolarze ruszali na trasę kolejno w parach, a najszybszym dwójkom pokonanie pętli zajęło nieco ponad godzinę.

W kategorii Grand Masters mężczyzn najwyżej sklasyfikowanymi polskimi zawodnikami okazali się Sebastian Niklewicz i Zbigniew Wizner. Drużyna Eskom zajęła bowiem 29. miejsce na 136 ekip z całego świata. Kolejna polska dwójka, czyli Sławomir Misiaszek i Adam Żuchliński (Żuchliński&Misiaszek), zameldowała się na 63. pozycji. Bardzo dobry rezultat w kategorii Masters osiągnęli Wojciech Odzimek i Michał Bogdziewicz, uzyskując 11. lokatę.

W elicie mężczyzn nie było mocnych na drużynę Toyota-Specialized-NinetyOne (Matthew Beers i Christopher Blevins), która wyprzedziła Scott – Sram MTB Racing (Nino Schurter i Andri Frischknecht). Na podium stanęli również ubiegłoroczni zwycięzcy, Georg Egger oraz Lukas Baum (ORBEA x Leatt x Speed Company). Wśród Pań triumfowały Sofia Gomez Villafane i Katerina Nash (NinetyOne-Songo-Specialized), przed Kim Le Cort i Verą Looser (Efficient Infiniti Insure) oraz Amy Wakefield i Candice Lill (e-FORT.net : SeattleCoffeeCo). Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video z pierwszego dnia rywalizacji:

Jutro na zawodniczki i zawodników czeka pierwszy etap zwany „czyśćcem” – trasa będzie liczyć aż 98 kilometrów oraz 2550 metrów przewyższenia. Relacja live dostępna będzie na kanale Epic Series na Youtubie. Śledźcie także informacje na naszym portalu!

Artykuły dotyczące wyścigu Cape Epic powstają przy współpracy z Kolarz.TV oraz Eskom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here