Cape Epic – relacja (dzień 2) | etap I

0

Po wczorajszym prologu dziś przyszedł czas na pierwszy, kluczowy etap wyścigu Cape Epic. Kolarze mieli bowiem do pokonania aż 98 kilometrów i 2550 metrów przewyższenia. Dodatkowym utrudnieniem na trasie był silny wiatr, z którym zawodniczki i zawodnicy mierzyli się praktycznie przez cały dystans.

Czternastą lokatę w kategorii Masters wywalczyli Michał Bogdziewicz i Wojciech Odzimek (Bogdziewicz.com & Wojtek), którzy w klasyfikacji generalnej aktualnie znajdują się na tym samym miejscu. W gronie Grand Masters Sebastian Niklewicz oraz Zbigniew Wizner (Eskom) poprawili swój wczorajszy wynik i uzyskali 19 miejsce (20 w generalce). Na 47. pozycji metę przekroczyli Sławomir Misiaszek i Adam Żuchliński
(Żuchliński&Misiaszek), również pnąc się w klasyfikacji generalnej na 50. lokatę.

Wśród elity mężczyzn tym razem najszybsza okazała się ekipa Wilier Pirelli Factory (Fabian Rabensteiner i Wout Alleman), która wyprzedziła Scott – Sram MTB Racing (Nino Schurter i Andri Frischknecht), a podium dopełnili Georg Egger i Lukas Baum reprezentujący drużynę ORBEA x Leatt x Speed Company. Jutro koszulki liderów założą zawodnicy Scotta. W stawce Pań także doszło do przetasowań, bo wygrały Amy Wakefield i Candice Lill (e-FORT.net : SeattleCoffeeCo), które jednocześnie objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na podium etapu stanęły również Katerina Nash i Sofia Gomez Villafane (NinetyOne-Songo-Specialized) oraz Kim Le Court i Vera Looser (Efficient Infiniti Insure).

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video z drugiego dnia rywalizacji:

Jutro odbędzie się najdłuższy etap całego wyścigu Cape Epic, a pełna trasa to aż 116 kilometrów i 1850 metrów przewyższenia. Relacja live dostępna będzie na kanale Epic Series na Youtubie. Śledźcie także informacje na naszym portalu!

Artykuły dotyczące wyścigu Cape Epic powstają przy współpracy z Kolarz.TV oraz Eskom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here