Cape Epic – relacja (dzień 3) | etap II

0

Drugi i zarazem najdłuższy etap tegorocznego wyścigu Cape Epic dał się kolarzom we znaki. Najszybsi na pokonanie 116 kilometrów i 1850 metrów przewyższenia potrzebowali ponad czterech godzin w siodle. Zawodniczki i zawodnicy wystartowali z Hermanus i tam też zakończyli dziś popołudniu zmagania.

Polscy kibice na pewno śledzili jazdę Polaków, którzy nie zwalniają tempa i każdego dnia poprawiają swoje wyniki. Michał Bogdziewicz i Wojciech Odzimek (Bogdziewicz.com & Wojtek) mają powody do zadowolenia, bowiem uzyskali w kategorii Mastersów ósme miejsce i wspięli się w klasyfikacji generalnej na jedenastą lokatę. W Grand Masters Sebastian Niklewicz i Zbigniew Wizner (Eskom) uzyskali 36. miejsce (25 w generalce), a Sławomir Misiaszek i Adam Żuchliński (Żuchlinski&Misiaszek) wywalczyli 41. lokatę awansując w klasyfikacji generalnej o siedem pozycji, na 43. miejsce.

Drugie zwycięstwo w elicie mężczyzn uzyskali Matthew Beers i Christopher Blevins (Toyota-Specialized-NinetyOne), a pozycje medalowe odnotowali także Nino Schurter i Andri Frischknecht (Scott – Sram MTB Racing) oraz Lukas Baum i Georg Egger (ORBEA x Leatt x Speed Company). Liderami po drugim etapie pozostali zawodnicy Scotta.

Wśród Pań w tym sezonie poziom w czołówce jest niezwykle wyrównany i zawodniczki codziennie zamieniają się miejscami na podium. Tym razem triumfowały Kim Le Court i Vera Looser (Efficient Infiniti Insure), które wyprzedziły Sofię Gomez Villafane i Katerinę Nash (NinetyOne-Songo-Specialized) oraz Amy Wakefield i Candice Lill (e-FORT.net : SeattleCoffeeCo).

Pełne wyniki

Relacja filmowa z trzeciego dnia zawodów:

Po jutrzejszym etapie wyścig Cape Epic kolarze zameldują się na półmetku rywalizacji. Dotarcie do połowy zmagań będzie wymagało dużego wysiłku, bo do pokonania jest aż 100 kilometrów i 2300 metrów przewyższenia z Hermanus do Oak Valley Estate. Na trasie nie zabraknie singletracków, szerokich asfaltowych odcinków i kilku konkretnych podjazdów oraz przepięknych widoków. Relacja live dostępna będzie na kanale Epic Series na Youtubie. Śledźcie także informacje na naszym portalu!

Artykuły dotyczące wyścigu Cape Epic powstają przy współpracy z Kolarz.TV oraz Eskom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here