Cape Epic – relacja (dzień 4) | etap III

0

Wyścig Cape Epic jest już na półmetku – zawodniczki i zawodnicy pokonali prolog i trzy etapy, a do zakończenia rywalizacji pozostały tylko cztery odsłony zmagań. Dziś trasa wiodła z Hermanus do Oak Valley Estate, co łącznie dało sto kilometrów dystansu i 2300 metrów przewyższenia.

Najszybsza polska para (Michał Bogdziewicz i Wojciech Odzimek) potrzebowała ponad pięciu godzin w siodle na pokonanie całego dystansu, co zaowocowało uzyskaniem jedenastej lokaty w gronie Mastersów i dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Etap z sukcesem ukończyli również Grand Mastersi. Sebastian Niklewicz i Zbigniew Wizner (Eskom) wywalczyli 28. miejsce (24. w generalce), a Sławomir Misiaszek i Adam Żuchliński (Zuchlinski&Misiaszek) pojechali po 31. rezultat i aktualnie zajmują 36. miejsce w klasyfikacji generalnej po prologu i trzech etapach.

W elicie mężczyzn kolejne zwycięstwo etapowe wywalczyli Matthew Beers i Christopher Blevins (Toyota-Specialized-NinetyOne), a podium dopełnili Lukas Baum i Georg Egger (ORBEA x Leatt x Speed Company) oraz Fabian Rabensteiner i Wout Alleman (Wilier Pirelli Factory). Pomimo słabszego dnia, to reprezentanci drużyny Scott – Sram MTB Team, Nino Schurter i Andri Frischknecht, pozostali liderami w tej kategorii.

Wśród Pań żółte koszulki utrzymują reprezentantki gospodarzy – Amy Wakefield i Candice Lill (e-FORT.net : SeattleCoffeeCo), które wygrały dzisiejszy etap wyprzedzając Sofię Gomez Villafane i Katerinę Nash (NinetyOne-Songo-Specialized) oraz Kim Le Cort i Verę Looser.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie internetowej.

Relacja filmowa z trzeciego etapu Cape Epic:

Jutro nie będzie czasu na odpoczynek! Na kolarzy z całego świata czeka jazda na czas. Do pokonania będzie co prawda „tylko” 47 kilometrów i 875 metrów przewyższenia, ale przejechanie tego dystansu nie będzie prostym zadaniem ze względu na wymagające podjazdy i techniczne zjazdy, które wymagają sporej ilości skupienia oraz uwagi. Kolarze ruszą z Oak Valley Estate i tam też zakończą walkę o jak najwyższe pozycje. Relacja live dostępna będzie na kanale Epic Series na Youtubie. Śledźcie także informacje na naszym portalu!

Artykuły dotyczące wyścigu Cape Epic powstają przy współpracy z Kolarz.TV oraz Eskom.