MTB French Cup / Ökk Bike Revolution / Serbia Epic Series / XCO Vrtojba / Copa Catalana Internacional BTT

0
fot. Serbia Epic Series / Facebook

Podczas gdy spora część polskich zawodniczek i zawodników rywalizowała w sobotę oraz w niedzielę w Langenlois, niektórzy ścigali się w pozostałych częściach Europy. Zmagania z rangą UCI odbyły się między innymi w Serbii, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji oraz na Słowenii.

MTB French Cup Powered By SKF HC (Marseille)

Ściganie w Marsylii przyciągnęło światową czołówkę kolarstwa górskiego. W elicie kobiet zwyciężyła Loana Lecomte, przed Anne Tauber i Savilią Blunk. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Jordan Sarrou, drugi był Samuel Gaze, a podium dopełnił Thomas Griot. Dzień wcześniej odbyły się zmagania w short tracku, które wygrali Coline Clauzure oraz Titouan Ganier.

Pełne wyniki

Memorial Bruno Alverà International UCI C2 (Pergine Valsugana)

Wyścig we Włoszech zdominowali reprezentanci gospodarzy. Triumfował Filippo Fontana, który wyprzedził Alessia Agostinellego oraz Emanuela Hueza. Pierwsza w elicie Pań była Chiara Teocchi, a trzecia Astrid Miola. Włoszki rozdzieliła Austriaczka, Tamara Wiedmann.

Pełne wyniki

Ökk Bike Revolution UCI C1 / Junior Series (Rivera)

Powracający do ścigania po zawieszeniu Mathias Fluckiger zachował świetną formę i w minioną niedzielę nie miał sobie równych. Drugą pozycję wywalczył Vital Albin, a trzecią lokatę uzyskał Luca Schätti. Włoszka, Martina Berta, wyprzedziła w stawce Pań Sinę Frei oraz Nicole Koller. Na dziesiątej pozycji na mecie zameldowała się Paula Gorycka (Strüby Sting).

Pełne wyniki

XCO Vrtojba UCI C1

Lista startowa wyścigu na Słowacji także mogła robić wrażenie – nie zabrakło nawet zawodników z Nowej Zelandii. W elicie mężczyzn Nadir Colledani pokonał braci, Lucę i Daniela Braidot. Jedyny Polak w stawce, Maciej Dąbrowski (Superior Zator), był 37. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonała Yana Belomoina, druga była Tanja Žakelj, a trzecia Vita Movrin. Gabriela Wojtyła (Superior Zator) uzyskała siódmą pozycję.

Pełne wyniki

Copa Catalana Internacional BTT UCI C2 (Gavà)

Tutaj podium elity kobiet ponownie było międzynarodowe – Janika Lõiv wyprzedziła Karlę Štěpánovą i Nurię Bosch Pico. Rywalizację elity mężczyzn zdominowali Hiszpanie, którzy wywalczyli pierwsze trzy miejsca. Na mecie najlepszy był Jofre Cullell Estape, a jego wyższość musieli uznać Mario Sinues Mico oraz Roger Ferrer Vidal.

Pełne wyniki

Serbia Epic Series (Andrevlje)

Trzy wyścigi w Serbii (short track oraz dwukrotne zmagania cross country) przyniosły różnych zwycięzców wśród mężczyzn. Triumfowali kolejno Zsombor Palumby, Martin Haring oraz Christopher Dawson. Michał Topór uzyskał 10. (XCC), 11. (XCO #1) i 11. (XCO #2) miejsce. W kategorii elity kobiet trzydniowe zmagania zdominowała Eva Lechner, która ani razu nie zeszła z najwyższego stopnia podium.

Pełne wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here