Paweł Bernas i Michał Paluta na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej Andalucía Bike Race

0
fot. Andalucía Bike Race / Facebook

Hiszpański wyścig Andalucía Bike Race objął w tym roku sześć etapów zlokalizowanych nieopodal miejscowości Jaén Córdoba, na południu kraju. Kolarze mieli do pokonania łącznie 340 kilometrów oraz ponad 9000 metrów przewyższenia, a większość zawodniczek i zawodników rywalizowała w parach.

Zmagania podczas pierwszego etapu poszły po myśli reprezentantów drużyny JBG2 Cryospace. Michał Paluta i Paweł Bernas wywalczyli pierwszą lokatę, jednocześnie obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Polscy zawodnicy zakończyli kolejny dzień rywalizacji na czwartym miejscu, zachowując pozycję lidera w generalce. Z tyłu naciskały jednak pozostałe silne drużyny i doszło przetasowań na korzyść ekipy Willier Pirelli Factory (Wout Alleman i Fabian Rabensteiner), która po sześciu etapach walki uzyskała najlepszy rezultat, wygrywając tegoroczną odsłonę Andalucía Bike Race. Na drugim stopniu podium elity mężczyzn stanął zespół Buff Megamo Team 2 (Hugo Drechou i Enrique Morcillo Vergara), wyprzedzając trzecią drużynę, Taddei Factory Team 1 (Francesco Failli i Riccardo Chiarini). Michał Paluta i Paweł Bernas ostatecznie uzyskali w klasyfikacji generalnej szóstą pozycję.

W elicie kobiet zwyciężyły Katazina Sosna oraz Irina Luetzelschwab (Team Torpado Bulls Swiss), przed Stefanie Dohrn i Lejlą Njemcevic (Canyon Allebike) oraz Janiną i Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team).

Pełne wyniki znajdziecie w tym miejscu. Jeśli jesteście ciekawi rywalizacji od kulis, to na kanale Michała Paluty dostępne są filmy z każdego dnia zmagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here